1011 (611) 2011-07-15 - 2011-07-21

Laureaci olimpiady informatycznej

W dniach 7-12 lipca 2011 r. odbyła się 18 edycja Olimpiady Informatycznej Krajów Europy Środkowej (Central European Olympiad in Informatics). Zwycięzcą tegorocznej CEOI został Krzysztof Pszeniczny.
Wyniki pozostałych członków polskich drużyn przedstawiają się równie imponująco:
Jan Kanty Milczek - złoty medal;
Piotr Bejda - złoty medal;
Wiktor Kuropatwa - srebrny medal;
Krzysztof Leszczyński - srebrny medal;
Łukasz Jocz - brązowy medal;
Marcin Smulewicz - brązowy medal;
Mateusz Kopeć - brązowy medal.
CEOI jest corocznym konkursem programistycznym skierowanym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Olimpiada jest rozgrywana od roku 1994, a jej pierwsza edycja odbyła się w Rumunii. Uczestnikami tegorocznej Olimpiady byli reprezentanci: Czech, Chorwacji, Niemiec, Polski, Rumunii, Słowacji i Węgier. Oprócz uczestników z tych krajów, w zawodach wzięli udział reprezentanci państw zaproszonych. W tym roku była to młodzież ze Szwajcarii i Słowenii.
Olimpiada Informatyczna Krajów Europy Środkowej kształci kulturę informatyczną, rozwija zainteresowanie technologiami informatycznymi, a także propaguje integrację i współpracę krajów Europy Środkowej. CEOI przygotowuje również młodzież do startu w Olimpiadzie Międzynarodowej. Co roku zawodnicy z regionu środkowoeuropejskiego zdobywają złote medale w tym prestiżowym konkursie, tworząc światową czołówkę. Polska od wielu lat jest liderem regionu.
Organizatorami tegorocznej edycji Olimpiady Informatycznej Krajów Europy Środkowej byli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Fundacja Rozwoju Informatyki i Uniwersytet Warszawski, a także Miasto Gdynia i Stowarzyszenie Talent.
Więcej informacji na temat CEOI: http://ceoi2011.mimuw.edu.pl/. 

ikona