1011 (611) 2011-07-15 - 2011-07-21

Mastersi na medal

W dniach 17-19.06.2011 r. na pływalni Olimpijczyk w Gliwicach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Masters w Pływaniu.
W zawodach wzięło udział ponad 400 zawodników z 70 klubów z całej Polski. Klub Gdynia Masters reprezentowany przez 12 zawodników (Anrzej Skwarło, Józef Kwias, Renia Polańczyk, Danuta Radkowiak, Katarzyna Mysiak, Beata Niewiadomska, Katarzyna Mazurek, Magdalena Majewska, Maja Szaduro, Anna Krzysztofik, Basia Chomicka, Hania Kania) wywalczył 51 medali, 11 złotych, 25 srebnych i 15 brązowych. Najwięcej medali dla gdyńskiej drużyny zdobyły: Hania Kania - 9 oraz Basia Chomicka - 8, która na 200 stylem motylkowym pobiła rekord Polski. Duże uznanie należy się również nowym zawodniczkom Beacie Niewiadomskiej (aż 6 razy stawała na podium), Mai Szaduro (zdobyła cztery medale) i Magdalenie Majewskiej (pobiła swój rekord życiowy).
Życzymy dalszch sukcesów.
***
W dniach 9 - 10 lipca 2011 r. odbyły się już po raz VI Międzynarodowe Mistrzostwa Gdyni w Pływaniu w kat. MASTERS pod patronatem Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz dowódcy 3 Flotylli kontradmirała Jarosława Ziemiańskiego. Zawody rozgrywane w Gdyni na basenie KPW na Oksywiu weszły w skład cyklu punktacji Masters Pucharu Polski.
Organizatorami byli klub WKS FLOTA Gdynia i Komenda Portu Wojennego Gdynia.
W zawodach uczestniczyło ponad 140 zawodników z 30 klubów krajowych i jednego zagranicznego z Rosji (klub PREGEL Kaliningrad, którzy do Gdyni przyjechał już po raz 6).
Najlepszym klubem w ogólnej klasyfikacji medalowej został PREGEL zdobywając 77 medali w tym 44 złote. Na drugim miejscu uplasował się gdyński klub GPGM, który zdobył 75 medali, w tym 33 złote.
Jeden zawodnik przybył aż z Brazylii. Polak i emigrant Ryszard Kowalski zdobył I-e miejsce wśród mężczyzn, w ogólnej punktacji Pucharu Polski, startując w 6 konkurencjach. Wśród kobiet najlepszą zawodniczką została Magdalena Bolewska z Astorii Bydgoszcz.
Najstarszą zawodniczką mistrzostw była Danuta Kowalewska z Gdyni (88 lat).
Klub WKS FLOTA Gdynia, uplasował się na 6 miejscu. Zdobył 21 medali, w tym 12 złotych, a zawodniczka Witosława Olechnicka była druga w klasyfikacji indywidualnej wśród kobiet za uzyskany wynik na 50 m styl grzbietowym /0:42,28/. Wśród mężczyzn najlepszy wynik uzyskał Mirosław Warchoł z klubu WMT W-wa, a wśród kobiet najlepsza była Joanna Zielińska również z WMT W-wa.
Najlepszym klubom wręczono puchary, a zawodnikom statuetki. Zawodnicy startujący we wszystkich konkurencjach otrzymali za pierwsze trzy miejsca medale /złote, srebrne i brązowe/ i dyplomy, we wszystkich kat. wiekowych.