Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.  Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1012 (612) 2011-07-22 - 2011-07-28

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- Domek Abrahama przy ul. Starowiejskiej 30 - wystawa „Ginące zawody".
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele, bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej informacji: www.muzeumgdynia.pl.
***
Miejska Informacja zaprasza na wystawę fotografii „Polacy na rumuńskiej Bukowinie" w ramach projektu Muzeum Emigracji w siedzibie gdyńskiej Miejskiej Informacji, ul. 10 Lutego 24 (róg ul. 3 Maja). Na wystawie prezentowane są fotografie przybliżające życie potomków polskich emigrantów na Bukowinie. Wystawa otwarta dla zwiedzających do 14 sierpnia br. od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 18.00, w soboty, niedziele w godz. 9.00 - 16.00.
Wstęp wolny.
Wystawa (fotografie autorstwa Przemysława Kozłowskiego, video autorstwa Aleksandry Widuto, montaż Andrzej Święch) przybliża życie potomków polskich emigrantów na Bukowinie.
***
Wystawa plenerowa na ogrodzeniu budowy Teatru Muzycznego - „Teatr pod Kamienną Górą. Historia miejsca i sceny" oraz „Rozbudowa Teatru Muzycznego w Gdyni". 17 plansz (o wymiarach 240x140 cm) przywołuje wspomnienia, prezentuje wydarzenia artystyczne i informuje o trwającej rozbudowie i modernizacji obiektu. Fotografie i scenariusz wystawy Sławomir Kitowski. Wystawę przygotowało Miasto Gdynia. 
***
Klub Marynarki Wojennej zaprasza na wystawę malarstwa Agnieszki Ledóchowskiej i Rafała Chomika pt. „Konstrukcja Portu". Prace artystów oglądać będzie można w Małej Galerii im.admirała floty Andrzeja Karwety do 31 lipca. Na wernisaż zapraszamy 8 lipca o godz. 18.00. Wstęp wolny.
***
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 3 w Gdyni oraz Galeria Sztuki Szkolnej przy Gdyńskiej Szkole Społecznej zapraszają do obejrzenia wystawy pt.: „RADABSTRA" prezentującej prace Radosława Suszka, ucznia klasy II gimnazjum Gdyńskiej Szkoły Społecznej.
Abstrakcyjne prace Radka Suszka można oglądać w lipcu 2011 r. w witrynach Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii nr 3 przy ul. Morskiej 113.
***
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do zwiedzania wystawy „Jeszcze gimnazjaliści - już artyści" - będącej drugą odsłoną fotografii uczniów Gimnazjum nr 3 w Gdyni. Prace prezentują między innymi ciekawe ujęcia natury i architektury trójmiejskiej.
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 18, ul. Kartuska 20, Gdynia - Chylonia.
Wystawę można oglądać do 29 lipca br. w godzinach otwarcia biblioteki.
***
Justyna Sudzik z Gdyńskiej Szkoły Społecznej oraz Galeria Sztuki „Integracja" w Gdyni mają zaszczyt zaprosić na Wystawę Pokonkursową II Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Świat wokół mnie".
Świat wokół siebie, ten widzialny i wyobrażony, przedstawili uczniowie ze szkół podstawowych klas „0" - VI z Województwa Pomorskiego. Dzieła plastyczne młodych twórców wykonane są w różnych technikach. Prace można oglądać w lipcu i w sierpniu 2011 roku w witrynach siedziby Centrum Integracja w Gdyni przy ul. Traugutta 2.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę fotografii Erazma W. Felcyna „Creonalia" do lokalu artystycznego „Tygiel" w Gdyni, ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV. Erazm Wojciech Felcyn wziął udział w blisko dwustu wystawach w kraju i na świecie zdobywając szereg medali i prestiżowych wyróżnień. Wiele jego zdjęć znajduje się w kolekcjach muzealnych i prywatnych. W latach 2003 - 2011 stworzył unikalną kolekcję zatytułowaną „INWAZJA - subiektywny portret śmieci". Równolegle, w latach 2007-2010, powstawał cykl portretowy „KRĄG". Jest autorem licznych prac o charakterze eksperymentalnym. Wystawa czynna do 17 sierpnia 2011 r., tel. kontaktowy: 58 622 33 11, www.artinfo.pl/profile, wystawa dofinansowana przez Gminę Gdynia.
***
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. zaprasza do obejrzenia wystawy, która do 1.08.2011 r. dostępna jest na pokładzie statku - muzeum „Dar Pomorza" przy Nabrzeżu Pomorskim w Gdyni. Wystawa, bogato ilustrowana, dotyczy Portu Gdynia oraz inwestycji prowadzonych przez Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.
***
Mini Galeria Oddziału Morskiego PTTK oraz Galeria Sztuki Szkolnej przy Gdyńskiej Szkole Społecznej zapraszająca na Wystawę Fotograficzną Krzysztofa Mellera - ucznia III kl. Gimnazjum Gdyńskiej Szkoły Społecznej pt. „Kocham podróże pachnące wolnością". Wystawę można oglądać w siedzibie Oddziału Morskiego PTTK w Gdyni przy ul. 3 Maja 27 do 31.07.2011 r. w godz. 9.00 - 17.00.
***
Galeria-pl w Gdyni (ul. A. Abrahama 27A) zaprasza na wystawę fotografii Waldemara Jamy „Podróże".
Waldemar Jama jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Fotografią zajmuje się od początku lat 60. Wykładowca na ASP w Katowicach i w Gdańsku. Fotograf dokumentuje rzeczy świata i zmienia je w zjawiska. Tak powstają obrazy magiczne.
Wystawę można oglądać do 31 sierpnia po wcześniejszym kontakcie telefonicznym, tel. 504 339 568.
***
Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu" zaprasza na wystawę „Nasz świat w Twoim mieście", którą można oglądać w żółtej i do tego multimedialnej ciężarówce na placu przed Centrum GEMINI w Gdyni (ul. Waszyngtona 21) do 12 sierpnia, od wtorku do niedzieli w godz. 10.00 - 20.00. Wystawa przybliżająca problematykę edukacji globalnej jest częścią międzynarodowego projektu „Global Tour". Wystawa „Nasz świat w Twoim mieście" („Our World in Your City") pozwala spojrzeć na świat z perspektywy mieszkańców innych kontynentów. Podzielona jest na pięć tematycznych pokoi:
- pierwszy i drugi: relacja handlowa między globalną Północą a globalnym Południem, idea Sprawiedliwego Handlu;
- trzeci: zdrowie, m.in. problem HIV/AIDS i malarii w krajach globalnego Południa;
- czwarty: edukacja w krajach globalnego Południa;
- piąty: prawa człowieka i Milenijne Cele Rozwoju.
Wstęp na wystawę wolny. Mogą zwiedzić ją grupy zorganizowane. Zgłoszenie należy przesłać co najmniej 2 dni przed wizytą na adres: wystawa@glocaltour.org lub zadzwonić: 783 135 003. Więcej informacji na stronie internetowej: www.glocaltour.org .
***
Miasto Gdynia, Muzeum Miasta Gdyni, Stowarzyszenie Fotoplastikon Gdyński, Caffe Anioł zapraszają na wystawę na Szlaku Modernizmu: „Kamienice i ulice Szlaku Modernizmu - lata 30-te podróż w czasie" - Caffe Anioł w kawiarni Caffe Anioł na ulicy Kilińskiego 6, zaplanowaną do 23 sierpnia 2011 r.
***
Polsko - Chińska Fundacja Promocji Kultury i Sztuki DONG FENG zaprasza do Galerii Debiut (Orłowska 8) na niezwykle interesującą wystawę „Tajemnice chińskiego geniuszu - odkrycia i wynalazki" Wystawa czynna codziennie do 31.08.2011 r. w godz 11.00 - 20.00. Wstęp: 5 zł, 10 zł rodzinny -20 zł. Można także nabyć unikalne chińskie herbaty, akcesoria do jej parzenia, oraz płyty CD z chińską muzyką tradycyjną.