1016 (616) 2011-08-26 - 2011-09-01

Poczuj Gdynię w żaglach!

Konkurs „Zostań ambasadorem żeglarskiej stolicy Polski", organizowany przez Telewizję Polską i Gdynię, rozstrzygnięty! Znamy już hasła, które w opinii szacownego grona jurorów, najlepiej oddają klimat Gdyni jako żeglarskiej stolicy Polski.

Członkowie Jury - Jacek Fedorowicz - satyryk, aktor, secenarzysta i gdynianin, kapitan Marta Sziłajtis-Obiegło - najmłodsza Polka, która opłynęła samotnie świat pod żaglami oraz redaktor i jednocześnie żeglarz Paweł Pochwała z TVP, stanęli przed wyjątkowo trudnym zadaniem. Do konkursu zgłoszono bowiem ponad 2 tysiące haseł, spośród których, po pasjonujących, przebiegających nad wyraz sprawnie obradach, udało się wyłonić dwa.

Jednogłośną decyzją Jury za najbardziej chwytliwe uznano hasło „Poczuj Gdynię w żaglach!", którego autorką jest Pani Sabina Kozłowska z Bielska-Białej. Drugim laureatem został Pan Maciej Gryżewski z Warszawy, twórca sloganu „Gdynia - żeglarskie okno na świat". Werdykt ogłoszono podczas programu „Kawa czy Herbata" na antenie TVP1.

Zwycięzcy konkursu jako Ambasadorowie Żeglarskiej Stolicy Polski 27 sierpnia polecą do Turku w Finlandii. Tam zamustrują na jednym z przepięknych holenderskich żaglowców (Gulden Leeuw i Thalassa), których pełnoprawnymi członkami załóg będą do 4 września. W tym czasie wezmą udział w pełnomorskich regatach z metą w Gdyni oraz w samym zlocie żaglowców, odbywającym się
w naszym mieście w dniach 2-5 września.

ikona