1016 (616) 2011-08-26 - 2011-09-01

Poznaj Gdyński Szlak Modernizmu z audio przewodnikiem!

Logo - Gdyński Szlak ModernizmuOd 15 sierpnia 2011 spacery po Gdyni i zwiedzanie najpiękniejszych oraz najciekawszych modernistycznych obiektów ułatwia audio przewodnik z nagranymi opisami dwóch reprezentacyjnych tras - „Świętojańską" i „10 Lutego - Molo Południowe".

Audio przewodnik nie tylko prowadzi po najbardziej charakterystycznych zabytkach gdyńskiego modernizmu, jak słynne „domy - transatlantyki", przybliża także budynki mniej znane, ale wyróżniające się interesującą architekturą. Dzięki niemu można poznać fascynujące detale architektoniczne oglądanych kamienic i bez problemu odróżnić budynki w stylu umiarkowanego modernizmu od przykładów późnego funkcjonalizmu. Przedstawia również historie ich powstawania.

Spacer z audio przewodnikiem to nie tylko propozycja dla turystów odwiedzających Gdynię, ale także dla mieszkańców pragnących lepiej poznać swoje miasto i pogłębić wiedzę o jego unikatowej architekturze. Audio przewodnik umożliwia samodzielne i dostosowane do własnych potrzeb zwiedzanie miasta, gdyż wędrówkę gdyńskimi ulicami można w każdym momencie przerwać i odpocząć w jednej z restauracji czy kawiarni leżących na Szlaku Modernizmu.

Nagrania dostępne są w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i niemieckiej.

Audio przewodnik można bezpłatnie wypożyczyć w Miejskiej Informacji przy ul. 10 Lutego 24, konieczne jest uiszczenie kaucji zwrotnej. Jest łatwy, przyjazny w obsłudze i stanowi doskonałą pomoc w poznawaniu Gdyńskiego Szlaku Modernizmu.

ikona