1016 (616) 2011-08-26 - 2011-09-01

Warsztaty z malowania obrazów słowem

Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni zaprasza na zajęcia „Audiodeskrypcja krok po kroku - warsztaty z zakresu tworzenia audiodeskrypcji do produkcji audiowizualnych", które odbędą się w dniach 16 - 18 września 2011 w siedzibie fundacji (ul. Folwarczna 2).

Warsztaty adresowane są do wszystkich osób, które chciałyby zdobyć nowe kwalifikacje w pracy z osobami niewidomymi i niedowidzącymi. Poprowadzą je Tomasz Strzymiński i Barbara Szymańska, założyciele Fundacji Audiodeskrypcja - instytucji działającej na rzecz upowszechniania tej techniki w Polsce.

Zapisy na zajęcia przyjmowane są drogą mailową do 12 września: biuro@festiwalgdynia.pl. Koszt trzydniowego szkolenia (18 godzin dydaktycznych) wynosi 250 zł.  Projekt dofinansowany jest ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Audiodeskrypcja to nowatorska metoda werbalnego opisu treści wizualnych. W przypadku produkcji audiowizualnych technika polega na opisywaniu przez lektora poszczególnych scen filmu czy też spektaklu teatralnego. Dzięki zastosowaniu komentarza słownego niewidoma i niedowidząca publiczność zyskuje możliwość odbioru dzieł, które dotąd były poza jej zasięgiem.

Więcej informacji: Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni, www.fundacjafilmowa.pl lub Dagmara Gdyra - tel. 58 621 15 09.

ikona