1018 (618) 2011-09-09 - 2011-09-15

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- 11.09.2011 r. godz. 10.00 - 14.00 - I Giełda Kolekcjonerska;
- 17 - 18.09.2011 r. godz. 11.00 - 14.00 - Europejskie Dni Dziedzictwa 2011 - „Kamienie milowe";
- do 18.09 - VI Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej „Barwy i Faktury - Gdynia 2011". Zapraszają Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART i Muzeum Miasta.
Strona projektu: www.castlesandpalaces.com.pl. Organizator i promotor wystawy: Fundacja Positive Image.
- do 25.09 - „Przyjrzyj się! - Modernizm Gdyni" - Fotografie Zbigniewa „Piotra" Piotrowskiego. Zapraszamy do obejrzenia blisko 40 ujęć modernizmu w Gdyni oraz zachęcamy do poznawania gdyńskiej architektury;
do 25.09.2011 r. - Wystawa VI Międzynarodowego Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej - Barwy i Faktury - Gdynia 2011;
- Domek Abrahama przy ul. Starowiejskiej 30 - wystawa „Ginące zawody".
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele, bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej informacji: www.muzeumgdynia.pl.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza do lokalu artystycznego „TYGIEL" w Gdyni, ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV na wystawę fotografii znanego białoruskiego artysty Aleksandra Losminskiego pt. „Kanał Augustowski" do 15 września 2011 r. Na fotografiach będzie można zobaczyć kanał augustowski od strony Białorusi.
Wystawa dofinansowana przez Gminę Gdynia. Strona internetowa: www.eraartprofile, www.artinfo.pl/profile, tel. 58 622 33 11.
***
Galeria Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza na wystawę „Spełnianie Marzeń". Autorami prac wykonanych techniką olejną, obejmujących różnorodną tematykę są: Bronisława Adamek, Mirosława Gronowska, Marta Górska, Apolonia Kmuk, Janina Łączkowska, Ewa Matryba, Halina Mercik, Henryk Pieprzowski, Barbara Reczkowicz, Elżbieta Semenowicz, Jadwiga Śron. To grupa malarska, która spełnia swoje marzenia, doskonaląc swoje umiejętności od pięciu lat pod kierunkiem artysty malarza Marka Wróbla. Wystawę można oglądać do 14 września (poniedziałek - piątek w godz. od 8.30 do 19.30).
***
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do zwiedzania wystawy zdjęć Marysi Gąseckiej - gdańszczanki, córki operatora filmowego. Przez blisko dziesięć lat była współrealizatorem cyklicznego magazynu telewizyjnego „Motorsport" emitowanego na antenie TVP Gdańsk. Od czterech lat współpracuje z redakcją dwumiesięcznika „Extremium". Pracowała na planie filmów dokumentalnych „Herman Goering Karriere", „Atak na Europę", „Ku chwale ojczyzny" oraz „Czarny Czwartek, dlaczego?". Przez kilka lat zajmowała się fotografią sportową. Realizowała fotosy do filmów (m.in. „Czarny Czwartek, Janek Wiśniewski padł").
Jest laureatką stypendium kulturalnego Prezydenta Miasta Sopotu w roku 2011 roku. Fotografie z kolekcji „Closer" powstały w listopadzie 2008 roku na terenie Stoczni Gdańskiej. Prezentują metalowe elementy wyposażenia stoczni.
Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni Filia nr 1, ul. Boisko 6, Gdynia - Obłuże.
Wstęp wolny!
Wystawę można zwiedzać do 30 września br. w godzinach otwarcia biblioteki.
***
9 września zapraszamy do Klubu Marynarki Wojennej na wernisaż wystawy pt. „Ustka, morze i MY...". Początek imprezy o godz. 17.00 w Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety /ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni/. Na wystawie do 22 września, zobaczyć będzie można malarstwo marynistyczne, artystów z Ustki. Wstęp wolny.
Na wystawie swoje prace zaprezentują artyści związani z Usteckim Klubem Plastyka i sekcją plastyczną Klubu Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej. Twórcy to grupa mieszana, w większości amatorzy, którzy swoją determinacją i wieloletnią pracą doszli do poziomu docenianego przez profesjonalistów i odbiorców. Prezentowane prace wykonane olejami i akrylem, o tematyce marynistycznej, ukazujące urok nadmorskich plaż, architekturę i klimat Ustki, a także nasze piękne morze bałtyckie o każdej porze roku, dnia i nocy, z każdego miejsca, mające swój niepowtarzalny urok i charakter. Tym razem artyści pokażą publiczności swoje malarstwo, jednak ich działania artystyczne są bardzo szerokie, rzeźbią, malują na szkle i wykonują witraże.
Wystawa w Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety czynna od 9.09.2011 r. do 22.09.2011 r., w godz. 8.00 - 15.00 oraz w sob. i nd. na życzenie. Wstęp wolny
***
Spacerowym krokiem poza centrum Gdyni, od orłowskiej plaży, wejdźmy w strefę kultury przy ulicy Armatorów 31, gdzie trwa wystawa „Sztukomania". W Galerii „Od czasu do czasu" znajdziemy po kilka prac każdego z 12 artystów: Stanisław Baj, Leszek Fidusiewicz, Katarzyna Kmita, Ewa Konieczna Pilachowska, Marcin Kowalik, Bronisław Krzysztof, Bożena Lesiak, Jacek Łydżba, Janusz Osicki, Jacek Sroka, Małgorzata Wielek-Mandrela i Michał Zaborowski. Wystawa prac, o siostrzanym tytule „Sztukomania", jest połączona ze sprzedażą, a przykłady różnego w stylistyce i kolorystyce malarstwa sąsiadują z rzeźbą, fotografią i wycinankami.
Galeria „Od czasu do czasu"
Gdynia, ul. Armatorów 31
wtorek - piątek.: godz. 12.00 - 18.00, sobota.: godz. 11.00 - 16.00.
www.galeriaoddo.pl
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa Barbary Konarskiej „Pret-a-porter" do galerii „PROFILE" w Gdyni przy ul. Wojewódzkiej 7 (Wzgórze Św. Maksymiliana) w dniach od 12 września do 9 października 2011 r. Wernisaż - 10 września 2011 r. o godz. 18.00.
Barbara Konarska ukończyła PWSSP (obecnie ASP) w Gdańsku. Studiowała u prof. Krystyny Łada-Studnickiej, prof.Stanisława Borysowskiego i prof. Witolda Frydrycha - stąd wspaniały warsztat który uzupełnia jej talent. Znana jako wszechstronna malarka i portrecistka. Prace Barbary Konarskiej znajdują się na całym świecie w galeriach i prywatnych kolekcjach. Wiele nagród, udziały w wystawach w Polsce i za granicą. Wystawa „Pret-a-porter" to kolejna fascynacja człowiekiem, refleksje nad jego osobowością, poszukiwanie prawdy. Charakterystyczne „suknie" to symbole i niedopowiedzenia odwołujące się nawet do sfery podświadomości. W obrazach żyją własnym życiem. Wymykają się i realizują własne marzenia. Są jednak - mimo wszystko - drugą skórą ich właścicielek. Ich koloryt mieni się jak witraż, bywa też stonowany zgodnie z nastrojem i upodobaniami. Pret-a-porter - staje sie wyjątkowe, niepowtarzalne i twórcze.
www.eraartproile.pl,www.artinfo.pl/profile, tel. 58 622 33 11, 696 023 935.
Wystawa dofinansowana przez Gminę Gdynia.
***
„Dar Młodzieży i jego Kapitan" - wystawa o tym tytule znajduje się w centrum Gdyni. Jej celem jest przybliżenie turystom i mieszkańcom Trójmiasta sylwetki legendarnego kapitana, budowniczego „Daru Młodzieży" i wybitnego człowieka morza, Leszka Wiktorowicza. Patronat nad wystawą objął prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.
Na wystawie można obejrzeć 28 zdjęć, pokazujących Kapitana i jego statek w różnych sytuacjach, podczas spektakularnych wydarzeń i codziennej pracy, od narodzin „Daru" aż do odejścia Leszka Wiktorowicza na wieczną wachtę. Wystawę można oglądać do 3 października 2011 r.
Organizatorami wystawy są Press Club Polska i Urząd Miasta.
***
Kawiarnia Caffe Anioł oraz Magdalena Masztalerz zapraszają na wystawę zdjęć anielskich figur od 9 do 16 września 2011 r. do kawiarni Caffe Anioł przy ul. Kilińskiego 6 w Gdyni. Odbędzie się promocja albumu pt. „Poszukaj swojego Anioła" oraz wystawa zdjęć autorki Magdaleny Masztalerz mieszkanki Trójmiasta. Album ukazuje niespotykane dotąd zdjęcia figur aniołów, zaskakujące różnorodnością form, które dzięki dynamice otoczenia, w jakie zostały wkomponowane, czystości barw, zaczynają żyć własnym życiem. Jest to jedyny taki w Polsce i śmiało można powiedzieć na świecie album, który zaprasza czytelnika, aby wybrał sobie swojego anioła zgodnie ze swoim artystycznym smakiem. Wszystkie zdjęcia są podpisane aforyzmami autorki, a album jest dedykowany dla wszystkich mieszkańców Ziemi.
Wstęp wolny. 

ikona