1020 (620) 2011-09-23 - 2011-09-29

„Ogród Luizy” w Klubie Filmowym

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni zaprasza na pokaz filmu „Ogród Luizy", który stanowić będzie dopełnienie obchodzonego we wrześniu 2011 r. Ogólnopolskiego Dnia Solidarności z Osobami Chorującymi na Schizofrenię „Otwórzcie Drzwi". Film „Ogród Luizy" opowiada historię dwojga ludzi, którzy po raz pierwszy spotykają się w szpitalu psychiatrycznym. Tytułowa bohaterka filmu, to chorująca na schizofrenię dziewczyna. Luiza jest postacią bardzo wrażliwą, inaczej spoglądającą na świat, wartościującą nie piękno materialne, ale skomplikowaną pajęczynę ulotnego piękna, splecioną z uczuć, emocji i przebogatej wyobraźni. Obraz uzmysławia nam, że każdy człowiek potrzebuje przede wszystkim ciepła i zrozumienia. Nie ma ludzi skazanych na porażkę przez to, że są przestępcami czy osobami chorymi psychicznie. Film porusza różne kwestie społeczne, m.in. ubezwłasnowolnienie, molestowanie czy brak akceptacji i wsparcia ze strony rodziny. W rolach głównych występują: Patrycja Soliman, Marcin Dorociński, Kinga Preis, Krzysztof Stroiński, Marcin Hycnar, Władysław Kowalski, Lesław Żurek i inni.
Projekcja filmu odbędzie się 29 września 2011 r. o godz. 13.00, w Klubie Filmowym w Gdyni przy ul. Waszyngtona 1 (obok stoczni Nauta).
Wstęp na projekcje jest bezpłatny, wymagana jest rezerwacja miejsc, telefonicznie: 58 625 93 36 lub e-mail: e.bajerowska@mopsgdynia.pl.
Film wyświetlany będzie w ramach cyklu: filmy społecznie zaangażowane, realizowanego przez Zespół ds. Wsparcia Seniorów i Osób Niepełnosprawnych MOPS w Gdyni we współpracy z DKF Żyrafa i Fundacją Ucho. Jego celem jest wzrost wiedzy oraz świadomości społecznej na tematy związane z problematyką niepełnosprawności.