1020 (620) 2011-09-23 - 2011-09-29

„Shrek” w Muzycznym

30 września 2011 r. Teatr Muzyczny zaprasza na pierwszy w Polsce pokaz przedpremierowy musicalu „Shrek" - komedii dla dorosłych, na którą można przyjść z dziećmi. Premiera 8 października o godz. 19.00.
To przeniesiona na deski teatralne filmowa historia o zielonym ogrze o wielkim sercu. Inteligentny humor, błyskotliwe tłumaczenie Bartosza Wierzbięty, plejada bajkowych postaci - Shrek, Fiona, Osioł i Kot w Butach, nawiązania do kultury popularnej i wątki obyczajowe - dzięki temu SHREK łączy pokolenia dzieci i dorosłych, rodziców i dziadków, bawiąc, wzruszając i budząc pozytywne emocje.
Musicalowa wersja przygód zielonego ogra to największa z dotychczasowych produkcji teatru, angażująca najnowocześniejszą technikę teatralną, ogromne dekoracje, piękne kostiumy i skomplikowaną charakteryzację. Wiosną rozpoczęła się produkcja silikonowych „ogrowych" masek. Charakteryzacja głównych bohaterów będzie trwała kilka godzin. Między innymi z tego powodu każdą z głównych ról gra troje aktorów. Powstało niemal 200 fantazyjnych kostiumów. Scenę wypełni kilkadziesiąt postaci z bajek, od Pinokia, Piotrusia Pana i Ślepych Myszek, po Szczurołapa z jego świtą tańczących szczurów.
Spektakl wyreżyserował Maciej Korwin.
Kierownictwo muzyczne: Dariusz Różankiewicz; scenografia: Paweł Dobrzycki; kostiumy: Jerzy Rudzki; choreografia: Joanna Semeńczuk; przygotowanie wokalne: Anna Domżalska, Agnieszka Szydłowska; ruch sceniczny: Bernard Szyc.
W rolach głównych:
SHREK - Rafał Ostrowski, Paweł Tucholski, Jacek Wester;
OSIOŁ - Kamil Dominiak, Tomasz Więcek, Krzysztof Wojciechowski;
FIONA - Agnieszka Babicz, Magdalena Smuk, Marta Wiejak;
FARQUAAD - Łukasz Dziedzic, Sebastian Wisłocki, Janusz Żak.
Musical „Shrek" trafia do Gdyni po niespełna trzech latach od światowej premiery na Broadway'u. Pomimo, że spektakl jest już wystawiany w Londynie, a w tym miesiącu zobaczą go widzowie w Madrycie, to warto zaznaczyć, że gdyński teatr posiadał prawa do musicalu już w listopadzie zeszłego roku.
Dostępne są jeszcze bilety na przedstawienie 30 września oraz spektakle w październiku. Wkrótce rusza sprzedaż na listopad.
Więcej informacji i repertuar teatru na stronie internetowej: http://www.muzyczny.org/.