Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły
1020 (620) 2011-09-23 - 2011-09-29

Jesienny ogród w parku Kolibki

W dniach 23 - 25 września 2011 r. w parku Kolibki w Gdyni odbędą się XVIII „Dary Ziemi i ... Europa od kuchni".
W sobotę, 24 września, o godz. 13.00 finał konkursu „Gdynia w kwiatach".

Swoje produkty oferować będzie 150 wystawców z całej Polski. Tradycyjnie będzie można degustować i kupować: przetwory z owoców i warzyw, ziół, grzybów i runa leśnego, miody, wędliny, sery, a także tradycyjne potrawy kuchni z różnych regionów Polski.
Poznamy zwyczaje i kulturę kolejnych krajów europejskich - tym razem będą to Finlandia i Rumunia.

Przyjadą także firmy i szkółki ogrodnicze z całej Polski z ofertą na aranżacje w ogrodzie: krzewów i drzewek owocowych, jesiennych kwiatów rabatowych, bylin, cebul i kłączy, traw ozdobnych. Przywiozą donice, wiklinę i meble ogrodowe, ceramikę i szkło artystyczne, biżuterię z naturalnych surowców.

Organizatorzy przygotowali także atrakcje sportowo - rekreacyjne, m.in.: zajęcia nordic walking a dla odważnych możliwość skorzystania z sauny fińskiej. Dzieci będą mogły pojeździć na konikach i kucykach, spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej. Ponadto tradycyjnie przy ognisku będzie można posłuchać muzyki biesiadnej.

Codziennie o godz. 17.30 losowanie cennych nagród wśród publiczności w konkursie na najlepszy produkt imprezy tego dnia (do wygrania: bilety na „Shreka" do Teatru Muzycznego, weekend w hotelu „Spirzch" w Borczu na Kaszubach oraz atrakcyjne vouchery do Adventure Park Kolibki). Codziennie o godz. 18.00 losowanie nagród z biletów wstępu.
Bilet wstępu dla dorosłych - 6 zł, dzieci wstęp wolny. Więcej informacji na stronie: www.daryziemi.com.

Uwaga!
W związku z imprezą 25 września 2011 r. uruchomiona zostaje linia trolejbusowa 21. Trolejbusy kursować będą w godz. 10.00 - 16.00 co 60 minut. Pozostałe linie kursować będa wg. stałych rozkładów jazdy. Więcej informacji: www.zkmgdynia.pl.

Dary ziemi ... i Europa od kuchni