Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły
1020 (620) 2011-09-23 - 2011-09-29

Koncert jubileuszowy symfoników

Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek, Gdyńska Orkiestra Symfoniczna, Dyrektor Artystyczny Piotr Oleksiak zapraszają na koncerty jubileuszowe „Pół żartem, pół serio". Obchody 65-lecia działalności zespołu odbędą się w niedzielę, 25 września 2011 r., o godz. 16.00 i 19.00, w Teatrze Miejskim w Gdyni (ul. Bema 26).
W programie muzyka poważna i rozrywkowa. Za pulpitem dyrygenckim stanie Piotr Oleksiak a solowe partie instrumentalne wykonają: Justyna Bigus (obój), Barbara Marczuk (flet) oraz Tomasz Zając (fortepian).
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach Teatru Miejskiego.
Współorganizatorami koncertu są: Teatr Miejski w Gdyni oraz Centrum Kultury w Gdyni.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Radio Gdańsk oraz portal Trojmiasto.pl. Koncert współfinansowany jest przez Miasto Gdynia.
Gdyńska Orkiestra Symfoniczna (GOS) jest orkiestrą społeczną (organizacją non-profit), koncertującą na terenie Gdyni i okolic Trójmiasta. Wywodzi się z Orkiestry Symfonicznej Stoczni im. Komuny Paryskiej w Gdyni, założonej w październiku 1946 roku przez grono entuzjastów wspólnego muzykowania - pracowników Stoczni. Pierwszy koncert Orkiestry, pod dyrekcją Jana Wrońskiego, odbył się w rocznicę Rewolucji Październikowej w 1946 roku.
Dzięki niezwykłej charyzmie i zaangażowaniu dyrygenta z każdym rokiem powiększała się liczba członków zespołu, by w najlepszym okresie liczyć nawet 40 muzyków, już nie tylko stoczniowców.
Podczas swojej 65-letniej działalności orkiestra zagrała ponad 1400 koncertów w kraju i za granicą, wydała profesjonalny folder, nagrała dwie studyjne płyty (w Studiu Radia Gdańsk), zorganizowała pod okiem wybitnego dyrygenta - prof. Jerzego Salwarowskiego dwa mistrzowskie Kursy Dyrygenckie.
Obecnie Gdyńska Orkiestra Symfoniczna występuje pod batutą Piotra Oleksiaka i liczy około 30 muzyków.