Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły
1020 (620) 2011-09-23 - 2011-09-29

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- do 25.09 - „Przyjrzyj się! - Modernizm Gdyni" - Fotografie Zbigniewa „Piotra" Piotrowskiego. Zapraszamy do obejrzenia blisko 40 ujęć modernizmu w Gdyni oraz zachęcamy do poznawania gdyńskiej architektury;
do 25.09.2011 r. - Wystawa VI Międzynarodowego Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej - Barwy i Faktury - Gdynia 2011;
- Domek Abrahama przy ul. Starowiejskiej 30 - wystawa „Ginące zawody".
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele, bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej informacji: www.muzeumgdynia.pl.
***
Do 19 października 2011 r. w galerii Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) prezentowana będzie wystawa malarstwa Eugeniusza Stanka.
Autor - malarz amator, z zawodu jest ichtiologiem, doktorem nauk przyrodniczych, emerytowanym pracownikiem naukowym Morskiego Instytutu Rybackiego. Rysunku uczył się w gdyńskim Ognisku Plastycznym (1949 - 1950), malowania na zajęciach plastycznych w Gdyńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku oraz w ramach Programu „55 +" w Polskiej „YMCA" (2004 - 2009).
Tworzy głównie pejzaże - w tym także morskie, posługując się temperą, akrylem i pastelem olejnym. Prace Eugeniusza Stanka eksponowane były na kilku wystawach zbiorowych oraz trzech indywidualnych.
Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 19.30.
***
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do zwiedzania wystawy zdjęć Marysi Gąseckiej - gdańszczanki, córki operatora filmowego. Przez blisko dziesięć lat była współrealizatorem cyklicznego magazynu telewizyjnego „Motorsport" emitowanego na antenie TVP Gdańsk. Od czterech lat współpracuje z redakcją dwumiesięcznika „Extremium". Pracowała na planie filmów dokumentalnych „Herman Goering Karriere", „Atak na Europę", „Ku chwale ojczyzny" oraz „Czarny Czwartek, dlaczego?". Przez kilka lat zajmowała się fotografią sportową. Realizowała fotosy do filmów (m.in. „Czarny Czwartek, Janek Wiśniewski padł").
Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni Filia nr 1, ul. Boisko 6, Gdynia - Obłuże.
Wstęp wolny!
Wystawę można zwiedzać do 30 września br. w godzinach otwarcia biblioteki.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa Barbary Konarskiej „Pret-a-porter" do galerii „PROFILE" w Gdyni przy ul. Wojewódzkiej 7 (Wzgórze Św. Maksymiliana) do 9 października 2011 r.
Barbara Konarska ukończyła PWSSP (obecnie ASP) w Gdańsku. Znana jako wszechstronna malarka i portrecistka. Wystawa „Pret-a-porter" to kolejna fascynacja człowiekiem, refleksje nad jego osobowością, poszukiwanie prawdy.
www.eraartprofile.pl, www.artinfo.pl/profile, tel. 58 622 33 11, 696 023 935.
Wystawa dofinansowana przez Gminę Gdynia.
***
„Dar Młodzieży i jego Kapitan" - wystawa o tym tytule znajduje się na Molo Południowym Gdyni. Jej celem jest przybliżenie turystom i mieszkańcom Trójmiasta sylwetki legendarnego kapitana, budowniczego „Daru Młodzieży" i wybitnego człowieka morza, Leszka Wiktorowicza. Patronat nad wystawą objął prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Na wystawie można obejrzeć 28 zdjęć, pokazujących Kapitana i jego statek w różnych sytuacjach, podczas spektakularnych wydarzeń i codziennej pracy, od narodzin „Daru" aż do odejścia Leszka Wiktorowicza na wieczną wachtę. Wystawę można oglądać do 3 października 2011 r.
Organizatorami wystawy są Press Club Polska i Urząd Miasta.
30 września 2011 r. o godz. 14.00 na Nabrzeżu Pomorskim, al. Jana Pawła II, rozpocznie się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej kpt. Leszkowi Wiktorowiczowi.
***
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do zwiedzania wystawy prac uczestników wakacyjnych warsztatów decoupage'u w bibliotece w Chyloni. Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni Filia nr 18, ul. Kartuska 20 Gdynia - Chylonia. Wstęp wolny!
Wystawę można zwiedzać do 30 września br. w godzinach otwarcia biblioteki.
***
Kawiarnia Caffe Anioł oraz Anna Maciejko zapraszają na wystawę obrazów marynistycznych trwającą do 14 października 2011 r. Prace oglądać można w Caffe Anioł przy ul. Kilińskiego 6 w Gdyni - Śródmieściu. Wstęp wolny!
***
Centrum Kultury w Gdyni oraz Stocznia Kultury/Klub Filmowy (ul. Waszyngtona 1) w Gdyni zapraszają na „ŚLEDŹ SZTUKĘ", wystawę prac Mirosława Śledzia.
Mirosław Śledź - malarz samouk. Mieszka i pracuje w Gdyni. Zaczął malować w 1991r., a dwa lata później, pod wpływem kubistycznej inspiracji, wykreował własny styl, w którym wyeliminował wszelkie okrągłości pozostawiając jedynie proste, geometryczne formy. Swój styl określił jako „kwadryzm". Pierwszą wystawę artysta miał w galerii „Art en Marge" w Brukseli we wrześniu 1994 r. Twórczość artysty zalicza się do nurtu „art brut" czyli sztuki surowej. Od 1994 r. (dzięki prowadzącej gdyński Klub Miłośników Sztuki dr Magdalenie Tyszkiewicz, reprezentantce Polski Międzynarodowego Stowarzyszenia Arteterapii) obrazy M. Śledzia wystawiano m.in. w Kioto, Yokohamie, Biarritz, Bordeaux, Chicago, Monachium i Wenecji. Artysta brał udział w wielu plenerach ogólnopolskich i międzynarodowych m. in 1995 r. w Liege, wystawie „Blind Walk" w Koeln (2002) i czterech wystawach w Druskiennikach (2005-2009). Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Wystawa potrwa do 23 października 2011 roku.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa i grafiki „XV lecie ERA ART" przygotowaną przez członków stowarzyszenia do lokalu artystycznego „TYGIEL" w Gdyni przy ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV do 19 października 2011 r.
Wystawa dofinansowana przez Gminę Gdynia.
***
Od 26 września 2011 r. Klub Marynarki Wojennej „Riwiera" zaprasza na pokonkursową wystawę prac dzieci ze szkół podstawowych, współpracujących z morskim rodzajem sił zbrojnych. Konkurs plastyczny pt. „Być Marynarzem" odbył się w czerwcu br., w tej szóstej edycji nadesłano rekordową liczbę 174 prac - ze szkół z całej Polski.
Wstęp wolny.
Wystawa w Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety czynna jest do 30.09. 2011 r., w godz. 8.00 - 15.00 oraz w sob. i nd. na życzenie.
W Konkursie wzięło udział 14 szkół podstawowych m.in. z Ustki, Darłowa, Słupska, Kołobrzegu, Wołomina, Miasteczka Krajeńskiego, Wielkiego Klincza, Dąbek i Gdyni. Wysoki poziom i rekordowa liczba zgłoszonych prac przysporzyła radzie artystycznej pod przewodnictwem artysty malarz Andrzeja Sobieraja, nie lada wyzwanie. Po długich i burzliwych obradach wyłonieni zostali zwycięzcy i wyróżnieni w dwóch kategoriach: klas I - III oraz klas IV - VI.
W kategorii klas I - III zwycięzcami zostali: I miejsce ex equo Mateusz Borowski i Wiktor Samsel ze SSP nr 17 w Gdyni, II miejsce ex equo Karolina Krzyszczuk ze SP 2 z Ustki i Rafał Skurski z SP nr 4 w Darłowie, III miejsce ex equo Marcin Krzemiński z SP z Miasteczka Krajeńskiego i Alicja Brzuszkiewicz z SSP nr 17 w Gdyni. W kategorii klas IV - VI zwyciężyli: I miejsceex equo: Ewelinie Gałka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu i Natalii Kempie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce, II miejsce Paulina Dębowska z SP nr 9 w Słupsku, III miejsce Magdalena Rzepa z SP nr 34 w Gdyni. W Konkursie nagrodę specjalną otrzymała Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 17 w Gdyni im. wiceadmirała Józefa Unruga za kreatywność, wysoki poziom i oryginalność prac uczniów.