1024 (624) 2011-10-21 - 2011-10-27

Gdyńskie Muzeum Motoryzacji świętuje i zaprasza na przejażdżkę

Gdyńskie Muzeum Motoryzacji (Chylonia, ul. Żwirowa 2c) obchodzi swoje czwarte urodziny. Z tej okazji zaprasza do oglądania nowych eksponatów i udziału w konkursie. Zwycięzca zada szyku i wraz z rodziną przejedzie ulicami Gdyni zabytkowym Mercedesem z 1938 r.
 
By wziąć udział w konkursie wystarczy do 29 lutego 2012 r. odwiedzić muzeum. Do biletu wstępu wydawany będzie kupon konkursowy. Należy go wypełnić i wrzucić do skrzynki w Gdyńskim Muzeum Motoryzacji. Zwycięzca zostanie wybrany drogą losowania.
 
Nagrodą jest rodzinna przejażdżka muzealnym eksponatem - Mercedesem z 1938 r. -  na uzgodnionej trasie w granicach Gdyni, a także towarzysząca jej sesja zdjęciowa. Zwycięzcy mogą towarzyszyć maksymalnie trzy osoby.
 
Gdyńskie Muzeum Motoryzacji istnieje od 2007 r. Przekraczając próg hali ekspozycyjnej w Chyloni goście przenoszą się na urokliwą, brukowaną uliczkę z lat 20. XX wieku. W takiej scenerii podziwiać można imponującą kolekcję Witolda Ciążkowskiego, od dzieciństwa rozmiłowanego w motoryzacji. Tworzy ją 200 odrestaurowanych z dbałością o najdrobniejszy szczegół pojazdów: 50 zabytkowych samochodów i 150 motocykli. Wśród eksponatów są m.in. auta marki Mercedes, Ford i Fiat. Obejrzeć można również motocykle z Anglii, Belgii, Francji, Stanów Zjednoczonych, a także polskie Sokoły. Jest też liczna kolekcja niemieckich jednośladów cywilnych z lat 30.

Muzeum czynne jest od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-17.00. Bilety w cenie: normalny - 7 zł, ulgowy - 3 zł (młodzież do lat 14).
 
Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.gdynskie-muzeum-motoryzacji.pl/ .
Gdyńskie Muzeum Motoryzacji ma cztery lata

ikona