1024 (624) 2011-10-21 - 2011-10-27

Październik w Akademii Walki z Rakiem

Fundacja „Gdyński Most Nadziei", realizując program Akademia Walki z Rakiem, w miesiącu walki z rakiem, poprzez formę kultury i sztuki, przygotowała dla mieszkańców naszego miasta szczególne wydarzenia:
26 października 2011 r. o godz. 18.00 w Teatrze Miejskim Gombrowicza, wystawiony zostanie monodram, „Lewa wspomnienie prawej", na podstawie zapisków dziennika Krystyny Kofty. Na spektakl zaproszone zostały uczennice ostatnich klas, gdyńskich szkół ogólnokształcących. Poprzez prawdziwą opowieść zawartą w monodramie Fundacja chce zachęcić uczennice, młode kobiety, do większej uwagi i dbałości o własne zdrowie.
Promując kampanię edukacyjną „Odważni Wygrywają - profilaktyka raka jądra", przy ulicy Buczka w Gdyni (przy przejściu podziemnym) powstał niezwykły murales. Łagodny w formie przekaz, intrygujący obraz zwraca uwagę wielu przechodniów.
To szczególnie ważne zagadnienie profilaktyki nowotworowej, skierowane jest do młodych mężczyzn, dzięki ujęciu tematu w formie sztuki, staje się dostępne dla szerszego grona odbiorców, zatrzymując przechodniów na moment.
Wszystkie wydarzenia mogły być zrealizowane także dzięki środkom pochodzącym z odpisów 1% podatku na rzecz Fundacji.  

ikona