1024 (624) 2011-10-21 - 2011-10-27

Spotkanie ze Sztuką

We wtorek, 25 października 2011 r., Klub Marynarki Wojennej i Centrum Kultury w Gdyni zapraszają wszystkich miłośników malarstwa na dwudziesty drugi wieczór z cyklu Spotkanie ze Sztuką. Prelekcję multimedialną pt. „Martwa natura - rozwinięcie tematu" poprowadzi Władysław Pitala. Początek o godzinie 17.30. w sali im. kontradm. A. Mohuczego Klubu MW „Riwiera" /ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni/.
Wstęp wolny.

Człowiek żyje w otoczeniu przedmiotów nie zawsze je dostrzegając. W taki też sposób pojawiały się w sztuce urastając niekiedy do rangi atrybutów i symboli. Jako główny temat MARTWA NATURA wyłania się w XVI wieku, ale pełen rozkwit następuje dopiero w siedemnastowiecznej Flandrii i Holandii, by w XIX i XX wieku stać się popularnym tematem w procesie edukacji, jak i w dojrzałych wypowiedziach artystycznych. Na październikowym spotkaniu prześledzimy zagadnienia plastyczne przez nią obrazowane, na przestrzeni dziejów w oparciu o bogaty materiał ilustracyjny. Prelekcję poprowadzi Władysław Pitala. Wstęp wolny.
Spotkanie ze Sztuką to cykl poświęcony różnym dziedzinom sztuki. Do tej pory wieczory z prelegentami - Władysławem Pitalą i Adamem Fleksem dotyczyły historii malarstwa i fotografii. Wykłady i pokazy są rodzajem wycieczki przez historię i geografię sztuki oraz życiorysy najwybitniejszych twórców. 

ikona