1024 (624) 2011-10-21 - 2011-10-27

W Klubie Filmowym...

W Klubie Filmowym w Gdyni, ul. Waszyngtona 1 (obok stoczni Nauta) w dniach 21-26 października 2011 r. zobaczyć będzie można dwa filmy:

- godz.18.00 - „Ki", reżyseria: Leszek Dawid, występują: Roma Gąsiorowska, Adam Woronowicz, Krzysztof Globisz. Obyczajowy, Polska, 2011, 93 min.
Ki (Kinga) jest jak tornado. Nim zdążysz zamienić z nią słowo, zamieszka u ciebie ze swoim dwuletnim synkiem, rozleje wino, a do drzwi zapuka wietnamski student, prosząc, żebyś pomógł mu wnieść jej pralkę. Zanim się obejrzysz, poprosi o kilka stów pożyczki i odebranie dziecka z przedszkola. Wykorzysta każdego, kto stanie jej na drodze. Czy zdoła ją zatrzymać facet z zasadami?

- godz. 20.00 - „Skóra, w której żyję", reżyseria: Pedro Almodovar, występują: Antonio Banderas, Elena Anaya, Blanca Suarez. Dramat, Hiszpania, 2011, 120 min.
„Skóra, w której żyję" to owacyjnie przyjęty na festiwalu w Cannes thriller Pedro Almodóvara. Reżyser od początku filmu mnoży pytania, trzymając widzów przez cały seans w napięciu. Twórca „Wszystko o mojej matce" po raz drugi w swojej karierze sięgnął po materiał literacki („Drżące ciało" inspirowane było powieścią Ruth Rendell) i przygotował scenariusz na podstawie powieści „Tarantula" Thierry'ego Jonqueta.

Bilety na każdy z filmów: 10 zł.
Więcej informacji na stronie internetowej: www.klubfilmowy.pl. 

ikona