Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
1026 (626) 2011-11-04 - 2011-11-17

Nowość dla aktywnych - Parkrun

W każdą sobotę zapraszamy o godz. 9.00 wszystkich chętnych biegaczy i nie tylko na Bulwar Nadmorski. Przez cały rok odbywa się tam Parkrun Gdynia. Zbiórka zawsze o godz. 8.45 na ścieżce prowadzącej na Bulwar vis a vis restauracji Del Mar (przy plaży miejskiej).

Parkrun Gdynia jest zaproszeniem do aktywnego wypoczynku - biegów regularnie co sobotę na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdyni. Bieg odbywa się na dystansie 5 km i adresowany jest do wszystkich, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, niezależnie od ich poziomu oraz wieku.

Celem biegu nie jest pokonanie innych biegaczy, ale pokonanie dystansu z mierzonym czasem. Dzięki systemowi on-line, wyniki rejestrowane są na stronie www.parkrun.pl, jak również przesyłane są na adres mailowy uczestników. Udział w parkrun można traktować zarówno jako zabawę, jak i część planu treningów bądź też okazję do sprawdzenia i poprawienia swojej formy.

Zgłoszenie się do udziału w biegu jest bardzo proste - wystarczy zarejestrować się na stronie www.parkrun.pl - do piątku do godz. 18.00 przed wzięciem udziału w sobotnim biegu, zabrać ze sobą wydrukowany kod kreskowy i przynieść go ze sobą w najbliższą sobotę. Osoba, która już raz zarejestrowała się w systemie, nie musi już robić tego ponownie. Pozostaje jej tylko ustawić swój budzik na sobotę rano i dołączyć do uczestników.

Gdyński bieg jest częścią inicjatywy, która narodziła się w Wielkiej Brytanii i obecnie realizowana również w Danii oraz Australii. W Polsce biegi w ramach parkrun organizuje Stowarzyszenie Parkrun Polska z siedzibą w Gdyni.

Więcej na stronie: www.parkrun.pl.