1026 (626) 2011-11-04 - 2011-11-17

XIV Bieg i Marsz Niepodległości

Do udziału w Biegu Niepodległości zapisało się ponad 2100 zawodników, w tym znani biegacze m.in. Radosław Dudycz, Marcin Chabowski, Antoni Cichończuk oraz Adam Korol, jeden z najwybitniejszych polskich wioślarzy.

Do biegu dzieci i młodzieży oraz Marszu Niepodległości (nordic walking) można się nadal rejestrować, jak również w dniu imprezy.

Bieg Niepodległości, który odbędzie się w piątek 11 listopada 2011, zakończy największy w Polsce cykl biegów ulicznych - „Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych 2011".

Jako pierwsi, bo o godz. 12.00, wystartują Nordic Walkerzy, którzy do pokonania będą mieli ponad 3-kilometrową trasę, prowadzącą przez gdyńską Marinę oraz Skwer Kościuszki. 45 minut później rywalizację biegową rozpoczną najmłodsi uczniowie ze szkół podstawowych. Do pokonania będą mieli kilometrową trasę. Za nimi ruszą gimnazjaliści, dla których organizatorzy przygotowali 2-kilometrowy dystans. Jako ostatni w biegach młodzieżowych wyruszą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, dla których długość trasy biegu wynosić będzie 3 km.

O godz. 15.00 rozpocznie się Bieg Główny na dystansie 10 km, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród biegaczy z całego kraju, o czym doskonale świadczą statystyki.

Dla każdego, kto pokona 10-kilometrową trasę Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował pamiątkowy, specjalnie odlewany na tę okazję medal, oraz ciepłą herbatę z cytryną w namiocie biura zawodów zlokalizowanym w Marinie Gdynia.

Dla najlepszych zawodników przewidziano cenne nagrody. Będą to puchary, wycieczki promem do Szwecji oraz nagrody finansowe.