1027 (627) 2011-11-18 - 2011-11-24

Nagroda Prezydenta dla olimpijki Joanny Mitrosz

Joanna Mitrosz - gimnastyczka, która jako pierwszy sportowiec z Gdyni zdobyła kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie, otrzymała Nagrodę Prezydenta Gdyni za wybitne osiągnięcia sportowe.

Gimnastyczka wywalczyła kwalifikację olimpijską zajmując 8. miejsce w wieloboju podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Montpellier. Będzie to jej drugi start na igrzyskach. W 2008 r. w Pekinie zajęła 16 miejsce w wieloboju.

Joanna Mitrosz jest absolwentką Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni, a obecnie studentką Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Gimnastykę artystyczną zaczęła trenować w wieku 5 lat w klubie „UKS JANTAR" Gdynia. Od samego początku jej trenerem jest Alicja Urbaniak, a choreografem Barbara Pituch. Do dzisiaj zawodniczka ćwiczy na sali gimnastycznej w ZSSO.

Już jako juniorka zdobywała czołowe miejsca na podium, była Mistrzynią Polski w każdej klasie sportowej. W tym roku zdobyła po raz szósty z rzędu tytuł Mistrzyni Polski w wieloboju.

Gdynianka, która z roku na rok poprawia swoje wyniki na arenie międzynarodowej, ma nadzieję na czołową „dziesiątkę" podczas igrzysk. Niedługo rozpocznie pracę nad nowymi układami, które zaprezentuje w przyszłym sezonie.