1029 (629) 2011-12-02 - 2011-12-08

Gdynia rozbłyśnie tysiącami świątecznych świateł

Tradycyjnie na początku grudnia Śródmieście Gdyni rozjaśni świąteczną iluminacja. Na drzewach głównych ulic: Świętojańskiej, 10 Lutego i Starowiejskiej rozbłysną świąteczne lampki - białe i niebieskie ledowe „węże". Oprócz tych ozdób, jak co roku, na ulicach tych pojawią się charakterystyczne dla Gdyni świetlne choinki - żaglówki (inspirowane logo miasta). Ale nie tylko!
Zupełnie nowe dekoracje podziwiać będzie można na zwanym przez niektórych Bramą Morza, skrzyżowaniu Skweru Kościuszki z ul. Świętojańską oraz na Skwerze Kościuszki. Na wyłączonej na okres zimowy z oczywistych powodów fontannie, zamiast wody pojawi się fontanna... świateł, a 16 pobliskich latarni otrzyma specjalnie zaprojektowane świetliste ubranka. Ponadto - ledowe „węże" oplotą konary i pnie 20 okolicznych drzew.
Oczywiście, nie może zabraknąć tradycyjnych choinek, które rozjaśnią setki lampek, podczas imprez dla dzieci z okazji Mikołajek (jedna blisko 16-metrowa przy gdyńskim magistracie, druga 8,5 metrowa - w rejonie Stadionu Miejskiego przy ul. Olimpijskiej).
Efekty iluminacji zobaczyć można będzie 6 grudnia, a podziwiać do końca karnawału.
Łączny koszt świątecznych dekoracji miasta, na który składają się: oryginalne, specjalnie dla Gdyni projektowane instalacje, ich montaż, demontaż, ewentualne naprawy, a także instalacja dotychczasowych dekoracji oraz zakup drzewek wynosi niespełna 345 tys. zł.
Koszty inwestycyjne amortyzować się będą przez kilka kolejnych lat.  

ikona