1029 (629) 2011-12-02 - 2011-12-08

Konferencja IASP 2014 w Gdyni?

Gdynia stara się o organizację w 2014 r. międzynarodowej konferencji International Association of Science Parks (IASP) - światowej sieci parków naukowo-technologicznych. W dziedzinie innowacji rangę miasta organizującego konferencję IASP porównać można do statusu gospodarza Igrzysk Olimpijskich.
IASP istnieje od 27 lat i zrzesza 375 parków naukowych z 70 krajów reprezentujących ponad 200 000 firm na całym świecie. Celem organizacji jest zwiększanie konkurencyjności firm, miast i regionów poprzez innowacje, przedsiębiorczość oraz transfer wiedzy i technologii dla globalnego rozwoju gospodarczego. Przedstawiciele IASP spotykają się co roku w innym kraju. Od 2003 r. członkiem organizacji jest Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni.
To w PPNT w 2014 r. spotkaliby się kreatorzy innowacyjności z całego świata. Za kandydaturą Gdyni przemawia aktywne i konsekwentne wspieranie oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, a także wykorzystywanie nowoczesnych technologii. Priorytetową inwestycją Miasta jest rozbudowa PPNT, dzięki której znakomite warunki do rozwoju zyska kilkaset innowacyjnych firm. PPNT będzie wymarzonym miejscem na spotkanie IASP.
Jako organizator PPNT planuje zaproponować komisji IASP temat przewodni konferencji - „Innowacje społeczne" , które są bliskie człowiekowi i dzięki nim codzienne życie może być prostsze, efektywniejsze, a także przyjemniejsze.
Więcej informacji na stronie internetowej: www.ppnt.gdynia.pl. 

ikona