Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1029 (629) 2011-12-02 - 2011-12-08

Sukcesy pływaków w Mławie, Bydgoszczy i Poznaniu

Pływacy Klubu Sportowego Delfin wzięli udział w ogólnopolskim mitingu pływackim w Mławie. W zawodach wzięło udział 250 pływaków z 20 klubów Polski. Zawodnicy trenowani przez trenera Przemysława Czoków byli bezkonkurencyjni w wielu konkurencjach uzyskując doskonałe czasy, które plasują ich na czołowych lokatach w Polsce w swoich kategoriach wiekowych. Najwięcej medali dla Gdyni zdobył najlepszy zawodnik w kraju w kategorii młodzików 13 - letnich Mateusz Arndt, który okazał się najlepszy i zdobył 5 złotych medali na dystansach 50, 100, 200, 400 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem motylkowym. Najlepszym zawodnikiem w kategorii juniorów 14 - letnich został Ernest Zuchowski, który zdobył 3 medale złoty, srebrny i brązowy. W tej samej kategorii wiekowej, ale wśród dziewcząt najlepsza była Alicja Grudnowska zdobywczyni 5 medali. W sumie nasi pływacy zdobyli 46 medali wygrywając klasyfikację medalową. Oprócz wymienionych osób medale zdobywali: Marta Czerwińska, Mikołaj Janczak, Mateusz Konopka, Kacper Kunz, Błażej Mańczak, Krzysztof Niemczyk, Bartosz Ogórek, Konrad Przyborowski, Tymoteusz Rompa, Nicola Warszawska oraz Arek Zomkowski.
***
W dniach 18 - 20.11.2011 r. młodsza grupa trenowana przez trenera Artura Ziniewicza uczestniczyła w ogólnopolskim sprawdzianie wszechstronności i wytrzymałości w Bydgoszczy. 11 i 12 - letni pływacy rywalizowali ze sobą na dystansach 200 m stylem zmiennym oraz 400 i 800 m stylem dowolnym. Doskonale spisał się Kacper Kurasz, który zajął 3 miejsce na dystansie stylu zmiennego. W ogólnej klasyfikacji zajął 3 miejsce. Pływacy sekcji KS Delfin Gdynia trenują na pływalni przy Gimnazjum nr 3 w Gdyni - Chyloni.
Więcej informacji na: www.delfin.gdynia.pl.
***
W dniach 18 - 20.11.2011 r. w Poznaniu, na nowej olimpijskiej pływalni „Termy Maltańskie", odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters w pływaniu:
- doskonale spisali się najstarsi zawodnicy KS Delfin Gdynia zdobywając 6 medali. Aleksandra Sypniewska zdobyła 2 srebrne medale na dystansach 200 i 400 m stylem dowolnym oraz brązowy medal na 800 m stylem dowolnym. Jakub Mańczak zajął 2 miejsca na 50 i 100 m stylem motylkowym oraz był 3 na 50 m stylem dowolnym. Mastersi trenują w grupie trenera Przemysława Czoków i na treningach rywalizują z młodymi zawodnikami sekcji pływackiej.
- ekipa WKS „Flota" składająca się z siedmiu zawodników zdobyła łącznie 21 medali. Liderką została Witosława Olechnicka zdobywając trzy złote i jeden srebrny, Bogdan Ciundziewicki - dwa złote, Ewa Mierwald - jeden złoty i trzy srebrne, debiutantka Karina Marszałek - trenując dopiero rok- jeden złoty, dwa srebrne i dwa brązowe, Jola Dołżyńska - dwa srebrne, Zbyszek Zajączkowski - jeden srebrny i jeden brązowy, oraz Czesław Mikołajczyk - dwa brązowe.
- grupę pływacką Gdynia Masters reprezentowało 18 zawodników. Ekipa zdobyła łącznie 58 medali - 15 zlotych 28 srebrnych i 16 brązowych. Najstarszą zawodniczką Mistrzostw była Danuta Kowalewska, która zobywając 3 złote medale, ustanowiła dwa nowe rekordy Polski na dystansach 50 i 200 metrów stylem klasycznym. Najwiecej medali zdobyła Hanka Kania - 3 złote i 3 srebrne, następnie Andrzej Skwarło - 2 złote i 3 srebrne, Basia Chomicka - 2 złote i 1 srebrny, Leszek Kubicki - 2 złote, Ania Walczak - 1 złoty i 3 srebrne, Beata Niewiadomska - 1 złoty i 2 brązowe, Stenia Kowalska - 4 srebrne i 1 brązowy, Kasia Mazurek - 4 srebrne i 1 brązowy, Renia Polańczyk - 4 srebrne i 1 brazowy, Józek Kwias - 2 srebrne i 2 brązowe, Ania Krzysztofik - 1 srebrny i 1 brązowy, Maja Szaduro - 1 srebrny i 1 brązowy, Kasia Mysiak - 1 srebrny i 1 brązowy i Danuta Radkowiak - 1 srebrny i 3 brązowe. Na wyróżnienie zasługują również Zuzia Drazkiewicz i Kamil Plata, którzy pojechali po raz pierwszy na Mistrzostwa Polski i ustanowili własne rekordy życiowe.  

ikona