1029 (629) 2011-12-02 - 2011-12-08

W świecie komputerowych animacji

3 grudnia 2011 r. o godz. 18.00 w Klubie Marynarki Wojennej w Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1, rozpocznie się trzecia edycja cyklu „Film od Kuchni". Impreza wprowadzi słuchaczy w świat komputerowych animacji.
Wstęp wolny.
Animacja komputerowa to nie tylko krótkie filmy nagradzane na festiwalach. Żyjemy w czasach, gdy animacja wkracza w nowe rejony kultury i rozrywki. Piotr Suchodolski (Platige Image) opowie o znanych i mniej znanych miejscach, w których stykamy się z animacją. Platige Image jest wytwórnią między innymi takich tytułów jak: „Kinematograf" oraz „Animowana historia Polski" Tomka Bagińskiego (którą obejrzeć będzie można 3 grudnia w Riwierze), „Miasto ruin" (zrealizowana dla Muzeum Powstania Warszawskiego pierwsza w świecie cyfrowa rekonstrukcja miasta zniszczonego podczas II wojny światowej wykonana w technice 3D), „Pats of Hate" Damiana Neonowa.
„Film od Kuchni" to cykl skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej i dorosłych. Impreza ta ma charakter warsztatowy i łączy elementy edukacyjne z pokazem filmów. Celem jest przybliżenie poszczególnych dziedzin związanych z produkcją filmową.
Pierwsza edycja „Filmu od Kuchni" odbyła się w 2009 roku.
Organizatorami są: Klubu MW „Riwiera" i Centrum Kultury w Gdyni. 

ikona