1029 (629) 2011-12-02 - 2011-12-08

Warto przyjść do „TEA-TRALNEJ”

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza, ul. Bema 26, www.tea-tralna.pl, tel: 666 553 553 zaprasza:
- 3.12.2011 r. godz. 22.00 z cyklu „TEATRALNA NOCĄ" czyli klubowo na scenie teatru (wstęp wolny);
- 4.12.2011 r. godz. 16.30 z cyklu „GDYNIA BOOK CLUB" Krzysztof Kornacki: „Popiół i diament Andrzeja Wajdy" (wstęp wolny). Autor książki rekonstruuje proces powstawania filmu, ukazuje ewolucję jego wątków, opisuje rolę, jaką odegrał „Popiół i diament" w polskiej kulturze, przytacza rozmaite jego interpretacje i reakcje, jakie wzbudził w różnych środowiskach. Dzięki tej książce zajrzymy także za kulisy produkcji filmowej, poznamy tajniki pracy Andrzeja Wajdy i sporo anegdot dotyczących filmu i jego twórców.
5.12.2011 r. godz. 20.30 z cyklu „MUZYKA W TEATRZE" EMITER - premiera „Soundtracks" z towarzyszeniem wiolonczelistki Edyty Czerniewicz. (wstęp 10 zł).
„Soundtracks" to cykl premierowych utworów inspirowanych architekturą, przestrzeniami, szczególnie północnymi pejzażami. To kompozycje powstałe na styku muzyki elektronicznej i akustycznej. Na scenie „Soundtracks" to duet: Marcin Dymiter aka Emiter odpowiedzialny za elektronikę oraz wiolonczelistka - Edyta Czerniewicz.
6.12.2011 r. godz. 19.00
z cyklu „GDYNIA BOOK CLUB" Jarosław Kroplewski „Różowy Guzik" (wstęp wolny).
Będziemy zachęcać Państwa do czytania zbioru opowiadań autorstwa Jarosława Kroplewskiego „Różowy guzik". W dniu book clubu dyskusja z udziałem autora, specjalistów, zaprzyjaźnionych muzyków z Czarkiem Paciorkiem na czele, a przede wszystkim zebranej publiczności.
Warsztaty Literacko - Prozatorsko - Poetyckie w „TEA-TRALNEJ" ostatnie wolne miejsca.
Marzysz o tym żeby zostać pisarzem? Masz głowę pełną pomysłów i chcesz, żeby Twoje teksty w końcu opuściły szufladę? Te warsztaty są dla Ciebie! Na warsztatach znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań, na przykład: jak skonstruować powieść, którą czyta się jednym tchem, jak napisać wciągający dialog, skąd wziąć pomysł na opowiadanie czy powieść i jak je gromadzić. Nauczysz się dykcji i podstawowych tricków aktorskich, które pomogą Ci oczarować widownię w czasie prezentacji swojego tekstu. Dowiesz się jak Twoje teksty mogą wyjść z szuflady i czy warto umieszczać swoją twórczość w internecie, a dzięki konsultacjom tekstowym w cztery oczy - poznasz mocne i słabe strony swojej twórczości. Nasze warsztaty rozwiną w Tobie kreatywność!
Warsztaty skierowane są do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a odbywać się będą w każdy poniedziałek od godziny: 17.00 do 19.00 w „TEA-TRALNEJ" mieszczącej się w Teatrze Miejskim przy ul. Bema 26.
Termin warsztatów: od 5 grudnia 2011 do 11 czerwca 2012 r.
Kontakt: biuro@tea-tralna.pl, tel. 502 29 29 01. 

ikona