Dowództwo Marynarki Wojennej informuje o salutach armatnich, które zostaną oddane z ORP „Błyskawicy” w piątek, 24 czerwca od godz. 9.30 i niedzielę, 26 czerwca od godz. 12:00. Więcej informacji. Dowództwo Marynarki Wojennej informuje o salutach armatnich, które zostaną oddane z ORP „Błyskawicy” w piątek, 24 czerwca od godz. 9.30 i niedzielę, 26 czerwca od godz. 12:00. Więcej informacji.
1030 (630) 2011-12-09 - 2011-12-15

Stypendia dla techników budownictwa okrętowego

Uczniowie pierwszej klasy Zespołu Szkół Technicznych w Gdyni, którzy kształcą się w zawodzie technik budownictwa okrętowego, otrzymywać będą stypendia od spółki CRIST. Stypendia mają zachęcić młodzież do kształcenia w tym zawodzie. Otrzymają je uczniowie z pozytywnymi wynikami w nauce.
Spółka współpracuje z placówką od początku w 2011 r. Uczniowie szkoły odbywają w niej np. praktyki zawodowe. Absolwenci bardzo często znajdują w firmie zatrudnienie. Szkoła istnieje od 65 lat i kształci w technikach oraz w zasadniczej szkole zawodowej, m.in. w takich zawodach, jak: technik eksploatacji portów i terminali, technik budownictwa okrętowego, technik mechanik - specjalność portowa, elektryk, monter kadłubów okrętowych, monter systemów rurociągowych oraz ślusarz.
CRIST S.A. zajmuje się budową i remontami statków morskich i konstrukcji stalowych. Na rynku działa od 20 lat. W Polsce spółka stała się znana z zagospodarowania aktywów produkcyjnych, w tym wielkiego doku po Stoczni Gdynia. Firma współpracuje z armatorami i stoczniami z Polski, Holandii, Niemiec, Norwegii, Danii Francji, Finlandii, Belgii, Islandii i Stanów Zjednoczonych.