1030 (630) 2011-12-09 - 2011-12-15

Wiadomości turystyczne

12 grudnia 2011 r. Klub Marynarki Wojennej i Centrum Kultury w Gdyni zapraszają miłośników turystyki i dalekich wojaży na kolejne spotkanie Klubu Krajoznawcy-Podróżnika. Spotkanie pt. „Indie - fascynujący kraj i ludzie" będzie podróżą przez ten niezwykły i barwny kraj. Impreza rozpocznie się o godz. 17.00 w sali 213 Klubu /ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni.
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
Grudniowe spotkanie przeniesie publiczność w magiczny świat Indii. Za sprawą filmu z dwutygodniowej podróży po Indii, autorstwa Henryka Nagrodzkiego, każdy będzie miał okazję choć na chwile znaleźć się w tym niezwykłym kraju. Film pokazuje nie tylko piękno Indii, zabytki i miejsca kultu, ale ukazuje przede wszystkim tętniące życiem miasta, pociągi, zgiełk, ubóstwo i codzienność hinduskich rodzin.
***
Oddział Morski PTTK w Gdyni zaprasza wszystkich chętnych na wycieczki jedno i kilkudniowe w Polsce i zagranicą. Szczegóły pod nr tel. 58 621 77 51, w siedzibie Oddziału lub na stronie www.gdynia.pttk.pl.
***
Oddział Morski PTTK w Gdyni informuje swoich Członków, że można jeszcze opłacać składki członkowskie za rok 2011 r.
***
Klub Krajoznawców „BLIZA" O/M PTTK zaprasza w sobotę, 17 grudnia 2011 r. na wycieczkę kończącą rok Bernarda Chrzanowskiego na trasie: Babie Doły - Osada Rybacka - Pogórze - Obłuże (ognisko).
Zbiórka: godz. 9.50 przystanek ZKM nr 109 róg ul. Władyslawa IV i Kilińskiego. Odjazd ZKM 109 o godz.10.00 na Babie Doły. Ilość km 8. Powrót około godz.15. Zdobywamy odznaki turystyki kwalifikowanej: OTP, OFK, ROK, i Turysta Przyrodnik.
Zapraszamy wszytkich chętnych w tym osoby niepełnosprawne.
***
Spotkania z podróżnikami w bibliotekach:
- 15 grudnia 2011 r.
(czwartek) o godz. 17.00, Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 3, ul. Morska 113 - Podróż do Peru;
Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni zaprasza na spotkanie z Katarzyną Masin - podróżniczką, archeologiem i autorką filmów dokumentalnych, która przedstawi prezentację filmów pt. „Archeologiczna podróż do Peru" i „Indianie Kwakiutl":
- 15 grudnia 2011 r. (czwartek) o godz. 17.00, Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 1, ul. Boisko 6, Gdynia - Obłuże - Rowerowa Wstęga Bałtyku;
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Janem Faściszewskim - studentem geografii Uniwersytetu Gdańskiego, który postanowił na rowerze objechać dookoła Bałtyk trzymając się jak najbliżej linii brzegowej. Przez trzy miesiące jechał samotnie, niekiedy w bardzo trudnych warunkach, na siodełku przejechał 7800 km. Przemierzył dziewięć krajów, spał w namiocie lub pod gołym niebem, testował nadbałtyckie drogi i wytrzymałość własnego organizmu.
Na spotkaniu podróżnik opowie nie tylko o wyprawie, ale i jej niespodziewanym zakończeniu.
- 16 grudnia 2011 r. (piątek) o godz. 17.00, Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 18, ul. Kartuska 20, Gdynia - Chylonia - Edynburg i jego zakamarki;
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Karoliną Guttek, która opowie o swojej fascynacji stolicą Szkocji oraz przedstawi prezentację zdjęć pt. „Edynburg i jego zakamarki". „Szkocja miała być celem emigracji zarobkowej. Okazała się być celem samym w sobie. Poznawanie architektury jej cudownej stolicy czyli Edynburga, malowniczych uliczek i ukrytych zakamarków, okolicznych miejscowości i parków krajobrazowych było tym, co przyciągało mnie co roku podczas studenckiej przerwy wakacyjnej, by w końcu zaowocować prawie rocznym pobytem. Piękno architektury to nie wszystko, ponieważ stolica Szkocji okazała się być miastem multikulturowym, dającym poczucie wolności i oferującym możliwość poznawania wielu ciekawych osób z różnych zakątków świata."
Wstęp na wszystkie spotkania wolny.