1031 (631) 2011-12-16 - 2011-12-22

60 lat Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni

Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni świętuje w tym roku 60 urodziny.
Placówka oświatowo - wychowawcza powstała w 1951 roku i od tego czasu w jej zajęciach uczestniczą setki dzieci i młodzieży. Może pochwalić się bogatą ofertą programową, która, wciąż poszerzana, pozwala na ciekawe spędzenie czasu wolnego dzieciom i młodzieży już od 4 aż do 18 lat.
Obecnie w stałej ofercie placówka posiada 35 propozycji zajęć tematycznych, na które uczęszcza 1180 wychowanków. Są to m.in. sztuki plastyczne, teatr, muzyka dawna, orkiestra promenadowa, różne formy tańca, gimnastyka artystyczna, gimnastyka korekcyjna, szachy, gry planszowe, łyżwy, programowanie, robotyka, modelarstwo lotnicze, Klub Małolata, rytmika, dziennikarstwo, języki obce i inne.
Placówka jest wyposażona w znakomity sprzęt i pomoce dydaktyczne do realizacji zadań programowych.
Obok stałej oferty programowej Młodzieżowy Dom Kultury realizuje zajęcia okazjonalne. Są to rejonowe, wojewódzkie, ogólnopolskie konkursy wokalne, plastyczne, szachowe, taneczne oraz różnego rodzaju imprezy środowiskowe i koncerty muzyczne.
W okresie ferii zimowych i wakacji MDK organizuje tematyczne zajęcia warsztatowe dla wszystkich chętnych.
Podopieczni MDK biorą udział w konkursach przeglądach, festiwalach i turniejach różnego szczebla i o różnej tematyce. Doskonale przygotowani przez swoich opiekunów, zdobywają wysokie laury.
W roku 2011 Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni uzyskał od Ministra Edukacji Narodowej tytuł Miejsca Odkrywania Talentów.
MDK znajduje się przy ul. Grabowo 2, nr tel. 58 698 86 18.