1031 (631) 2011-12-16 - 2011-12-22

Głosujmy na Gdynię - Żeglarską Stolicę Polski 2012

Kto zasługuje na tytuł Żeglarskiej Stolicy Polski 2012? Oczywiście Gdynia, dlatego zapraszamy do głosowania na nasze miasto w konkursie internetowym magazynu „Wiatr".
Dla przypomnienia, mamy największą i najbardziej przyjazną dla żeglarzy marinę w kraju - może tu cumować nawet 300 jednostek jednocześnie.
W tym roku (podobnie jak w poprzednich latach) otrzymała Błękitną Flagę - świadectwo najwyższej jakości wody, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz prowadzonych tu działań edukacyjnych i informacyjnych.
Gdynia co roku organizuje imprezy żeglarskie - ogólnopolskie i międzynarodowe. Flagowym wydarzeniem są Żeglarskie Dni Gdyni - Gdynia Sailing Days. To najważniejsze święto żeglarstwa regatowego w rejonie basenu Morza Bałtyckiego.
W tym roku największą imprezą był wrześniowy zlot żaglowców The Culture 2011 Tall Ships Regatta. Do Gdyni przypłynęły największe i najpiękniejsze jednostki świata, które podziwiało w sumie ok. 1,6 mln osób.
O tytuł Żeglarskiej Stolicy Polski 2012 Gdynia rywalizuje z Gdańskiem, Giżyckiem, Mikołajkami, Puckiem, Sopotem, Szczecinem i Świnoujściem.
Głosować można do końca stycznia na stronie internetowej: www.magazynwiatr.pl/index.php?artykul=305.
Wyniki zostaną opublikowane w marcowym wydaniu magazynu „Wiatr".  

ikona