1032 (632) 2011-12-23 - 2012-01-04

Nagroda Prezydenta Gdyni dla 11-letniego mistrza Polski

11-letni gdynianin Marcel Grudziński - tegoroczny mistrz Polski w kartingu w kategorii Mini Rok 60 - otrzymał Nagrodę Prezydenta za osiągnięcia sportowe.
Marcel Grudziński zainteresował się kartingiem w 2006 r., gdy po raz pierwszy zobaczył transmisję z wyścigów w telewizji. Niestety był za mały i za młody, by rozpocząć trening w profesjonalnym klubie. Ojciec kupił mu jednak wymarzonego karta, a pierwsze jazdy odbyły się na terenie lotniska wojskowego w Babich Dołach. Kiedy Marcel skończył 8 lat, mógł już zacząć treningi i startować w wyścigach. Obecnie jest zawodnikiem Gdyńskiego Klubu Motorowego „Bałtyk". 11-latek z Gdyni to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia i jedyny Polak, który w tej dyscyplinie osiąga znakomite wyniki. W latach 2009 - 2011 zdobył w swoich kategoriach trzy tytuły mistrza Polski z rzędu. Ponad 40 razy stawał na podium różnych zawodów, w tym ponad 20 na najwyższym stopniu. Był m.in. wicemistrzem świata w kategorii Easykart 60 w 2010 r. W tym roku został powołany przez Polski Związek Motorowy do kadry narodowej juniorów. Otrzymał również Nagrodę Prezydenta Gdyni jako „Nadzieja gdyńskiego sportu 2010".
Marcel jest uczniem V klasy Sportowej Szkoły Podstawowej nr 14 w Gdyni. Pasja nie przeszkadza mu w nauce, gdyż zdobywa same piątki i szóstki. Lubi także grać w koszykówkę. W przyszłości, jak nie trudno się domyślić, chciałby zostać kierowcą Formuły 1, podobnie jak jego idol - Robert Kubica.
Więcej informacji o zawodniku na stronie internetowej: www.marcelgrudzinski.pl. 

Na zdjeciu Marcel Grudziński z ojcem  Fot. Dorota Nelke

Na zdjeciu Marcel Grudziński z ojcem  
Fot. Dorota Nelke