1033 (633) 2012-01-05 - 2012-01-12

Warto przyjść do „TEA-TRALNEJ”

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, ul. Bema 26 zaprasza:
7.01.2012 r. godz. 22.00 z cyklu „OBRAZ W TEATRZE" Azja Walęcka. Rysunki + Foto.
Azja Walęcka, uczennica liceum, zafascynowana fotografią, rysunkiem i poezją. W swoich pracach kieruje się minimalizmem. „Rysunki + Foto" to absolutna mieszanka jej rozumienia i poczucia Sztuki. - Tusz, żelowy długopis + aparat - cała ja - mówi o sobie. Większość inspiracji czerpie ze słuchania muzyki etnicznej, tworzy między innymi pod wpływem zespołu Dead Can Dance. Podczas wernisażu, a następnie do spędzenia sobotniej muzycznej nocy w teatrze, zachęcać będzie kolektyw DJ-ski. Kwintesencją Rysunków, które będzie można zobaczyć podczas wernisażu, jest zabawa żelowym długopisem, tuszem i farbą realizowana na bazie geometrii, tj. kresek, kół, trójkątów. Pojawią się również prace tworzone w oparciu o bezkształt - plamy czy też wyrażane poprzez twarze. Foto, które przedstawi autorka, będą cechować się różnorodnością tematyczną.
Zaraz potem „TEATRALNA NOCĄ" czyli klubowo na scenie teatru (wstęp wolny).
Teatralna gościć będzie DJ-i oraz muzyków tworzących przeróżne odmiany klubowych dźwięków. Udowodnią oni, że muzyka rozrywkowa to prawdziwa sztuka. Ta zaś, podobnie jak wino, herbata, kawa i wszystko inne, poddana może być w stylowy i przyjemny sposób. Przywołujemy dawne kawiarniane tradycje podane w nowoczesnym klubowym stylu. Teatralna nocą to miejsce, gdzie dobra, grana na żywo muzyka zachęca do towarzyskich spotkań przy stoliku, gdzie możesz swobodnie rozmawiać i delektować się tym, co oferuje na scenie DJ.
W Tea-tralnej, do tej pory łamali dźwięki: Grall, Boxer, Omer, Teeskee, BreakOn, Denar, Ros, Bonis (Adonis), Phil Smith (a lista będzie coraz dłuższa).
9.01.2012 r. godz. 20.30 z cyklu „MUZYKA W TEATRZE" Pullover.
Muzyka zespołu uwielbia zapuszczać się w rejony neo-soulu, funkowo-klubowych bitów jak i acido-smooth jazzowych klimatów. Pullover powstał w 2005 roku w Gdyni jako trio przyjaciół grających na instrumentach klawiszowych, basie i perkusji. Po roku zabawy z muzyką do zespołu dołączyła, jak się wkrótce okazało, również bratnia dusza, wokalistka Dominika Pawłowska (obecnie Paradowska).
Więcej informacji: www.tea-tralna.pl, tel.: 666 553 553.