1034 (634) 2012-01-13 - 2012-01-19

Dwie premiery w Teatrze Miejskim

W sobotę 14 stycznia 2012 r. w Teatrze Miejskim w Gdyni (ul. Bema 26) w Gdyni odbędzie się premiera sztuki „Bóg mordu” Yasminy Rezy w reżyserii Tomasza Mana. Bilety zostały już wyprzedane, ale można zarezerwować miejsca na spektakle od 17 do 21 stycznia.

Bóg Mordoru - plakat autorstwa Joanny SierchyNiesamowity, zaskakujący, a miejscami nawet przerażający komediodramat, w którym tekst staje się pretekstem do wirtuozerskiej gry aktorów. Na jego podstawie Roman Polański nakręcił swój ostatni film, nieprzypadkowo zatytułowany „Rzeź”. Dwa małżeństwa spotykają się, by wyjaśnić nieporozumienie między ich nastoletnimi synami, wskutek którego jeden z nich stracił dwa przednie zęby. Zwyczajne spotkanie niewiadomo kiedy przerodzi się w piekło oskarżeń i wzajemnych pretensji, podczas którego bohaterami wyraźnie zawładnie tytułowy „bóg mordu”.

Reżyseria i opracowanie muzyczne: Tomasz Man
Scenografia: Anetta Piekarska - Man
Asystent reżysera: Bogdan Smagacki

Występują:
Véronique Houllié   Elżbieta Mrozińska
Michel Houllié      Bogdan Smagacki
Annette Reille      Monika Babicka
Alain Reille        Szymon Sędrowski

Z kolei 28 stycznia 2012 r. będzie można zobaczyć na Dużej Scenie sztukę Sofoklesa „Antygona" w reżyserii i ze scenografią Leszka Mądzika.

Tytuł, którego rekomendować nie trzeba i reżyser, którego nazwisko gwarantuje teatr autorski, nasycony muzyką, niezwykle plastyczny i w swojej formie porywający.

Bilety do nabycia w kasie teatru czynnej od wtorku do piątku w godz. 11.00-19.00, w soboty i niedziele w godz. 15.00-19.00 i zawsze na godzinę przed spektaklem. Tel.: 58 660 59 46.

ikona