Uwaga! W sobotę PKO Gdynia Półmaraton. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1034 (634) 2012-01-13 - 2012-01-19

Po raz 20. Gdynia w Orkiestrze - wstępne podsumowanie

8 stycznia odbył się 20. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup najnowocześniejszych urządzeń ratujących życie wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. W Gdyni suma dotychczasowych kwot, które wpłynęły w wyniku licytacji darów i ulicznej zbiórki części kwestarzy, wynosi ok. 200 tys. zł. To jednak nie koniec. Spływają kolejne meldunki i wkrótce spodziewamy się pełnej informacji.
Podczas samej licytacji w Teatrze Miejskim, którą prowadził wiceprezydent Gdyni Michał Guć, zebrano ok. 50 tys. zł. Prawdziwą gratką okazał się pamiątkowy ryngraf z serduszkiem od Akademii Marynarki Wojennej, za który zwycięzca ofiarował 8 tys. zł. Rejs po Bałtyku wraz z płaskorzeźbą wylicytowano za 3200 zł. Dużą popularnością cieszyły się również: podwójne zaproszenie na 37. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (1050 zł), panorama Gdyni (1500 zł), dzwon ufundowany przez Morską Jednostką Działań Specjalnych „FORMOZA" (1800 zł) oraz grafiki Andrzeja Mleczki (1500 zł).
Sztab w gdyńskiej YMCA zebrał 80 tys. zł, a Stowarzyszenie In gremio naliczyło dotychczas 28 tys. zł. Sztab przy IV Liceum Ogólnokształcącym zgromadził prawie 15 tys. zł. Pieniądze zbierane były m.in. podczas akcji na gdyńskiej plaży. Uczestnicy chętnie korzystali z przejażdżek pojazdami wojskowymi, ale hitem okazała się grochówka, po którą ustawiła się ogromna kolejka.
Akademia Marynarki Wojennej zebrała dotychczas 25 tys. zł. 7100 zł zaoferował zwycięzca internetowej licytacji, której stawką był kilkudniowy rejs jachtem s/y „Admirał Dickman".

20 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Fot. Sylwia Szumielewicz-Tobiasz


Kusząca okazała się także propozycja spędzenia nocy na morzu... na tratwie ratunkowej. Wylicytowano pięć takich propozycji.
Przypominamy, że do 17 stycznia (wtorek) trwa aukcja atrakcji Akademii Morskiej: rejsu „Darem Młodzieży" i statkiem naukowo-badawczym „Horyzont II" oraz wykonanej przez studentów wydziału mechanicznego kotwicy. Licytacje odbywają się na portalu aukcyjnym: www.allegro.pl. 

Fot. Sylwia Szumielewicz-Tobiasz

ikona