1034 (634) 2012-01-13 - 2012-01-19

W Centrum Kultury dużo się dzieje

Centrum Kultury w Gdyni oraz Gdyńska Scena Kabaretowa zapraszają 23.01.2012 r. o godz. 19.00 do Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51 na występ Ireneusza Krosnego - aktora, mima, specjalizującego się w pantomimie komicznej.
Swoją karierę rozpoczął w Teatrze Ruchu i Pantomimy Migreska pod kierunkiem Zbigniewa Skorka. Występował na scenach Europy, Rosji, Kanady, USA, Chin, Korei Południowej i Islandii. Jest laureatem kilku festiwali krajowych i zagranicznych poświęconych twórczości kabaretowej, komediowej oraz pantomimicznej. Brał udział w kilkudziesięciu programach telewizyjnych na antenie TVP1, TVP2, Polsatu i TVN.
Krosny jest niewątpliwie najbardziej znanym mimem komicznym w Polsce. Bilety w cenie 35 zł do nabycia w Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51 i Cafe Księgarnia Vademecum, ul. Świętojańska 5. Rezerwacje: 58 664 73 77.
Więcej informacji na: www.ckgdynia.pl, www.krosny.net.
***
Centrum Kultury w Gdyni oraz Scena 138 zapraszają 19 oraz 21 stycznia 2012 r. o godz. 19.00 do Centrum Kultury w Gdyni, ul Łowicka 51, na spektakl „Idąc do ... czyli historia Małego Księcia" oraz wystawę prac Magdaleny Kurek.
Reżyseria: Tomasza Podsiadły
Asystent reżysera: Marta Łosiewicz
Scenografia i kostiumy oraz wystawa prac plastycznych: Magdalena Kurek
Fotografia: Anna Nowocińska
Obsada: KSIĄŻĘ Radosław Wika, Jan Zygmuntowski, PILOT Radosław Wika, Jan Zygmuntowski, RÓŻA Magdalena Pośpieszyńska, Karolina Sowińska, ŻMIJA Klaudia Nakulska, LIS Miron Miotk, KRÓL Ewa Fandrejewsak, PRÓŻNIAK Blanka Balicka oraz Agata Braun, PIJAK Adam Sobieniecki, BANKIER Magdalena Marczyńska, LATARNIK Dagmara Ochędowska (dzień) oraz Małgorzata Horoszewska (noc), Blanka Balicka (noc), BADACZ Magdalena Łapot, KWIAT Agata Braun, ZWROTNICZY Agnieszka Romanowska, DOROSŁY 1 Magdalena Pośpieszyńska, Karolina Sowińska, DOROSŁY 2 Natalia Chojnowska, RÓŻE, DOROŚLI, PODRÓŻNI, PTAKI Monika Michniewicz, Anna Posłuszna, Agnieszka Romanowska, Ewa Sobieniecka, Sara Werbińska.
Grupa Teatralna Scena 138 to projekt edukacyjny. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży i studentów pragnących rozpocząć swą przygodę z teatrem, zarówno profesjonalną jak i amatorską. Próby odbywają się w każdy wtorek w Centrum Kultury w Gdyni przy ul. Łowickiej o godzinie 18.00.
Magdalena Kurek - artystka wszechstronna, obecnie zajmuje się scenografią i kostiumami Grupy Teatralnej Scena 138. Zainspirowana spektaklem „Idąc do...czyli historia Małego Księcia" powróciła do pasji jaką jest malowanie ilustracji do książek dziecięcych. W ten sposób powstało kilkanaście bardzo interesujących prac.
Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Centrum Kultury w Gdyni, ul Łowicka 51 i Cafe Księgarnia Vademecum, ul. Świętojańska 5.
***
W dniach 24.01.2012 r., 25.01.2012 r., 26.01.2012 r. w Centrum Kultury w Gdyni (ul. Łowicka 51) o godz. 19.00 obejrzeć będzie można spektakl sztuki Ray'a Cooney'a „MAYDAY. Run For Your Wife". Zapraszają Centrum Kultury w Gdyni oraz Scena Studencka. „MAYDAY" to niezwykle zabawna sztuka teatralna, okrzyknięta najlepszą współczesną komedią omyłek.
Reżyser gdyńskiej wersji „MAYDAY'A" Dariusz Majchrzak, osadzając sztukę w polskiej rzeczywistości i większość ról powierzając studentom, zgrabnie połączył angielski humor z gdyńskimi realiami oraz młodzieńczy wdzięk i brawurę z profesjonalnym doświadczeniem i dojrzałością.
Autor przekładu: Elżbieta Woźniak;
Reżyseria: Dariusz Majchrzak;
Asystent reżysera: Magdalena Bochan - Jachimek, Sławomir Mandes;
Scenografia: Anna Grabowska;
Muzyka: Jan Szczurek.
Bilety 25 zł normalny, 20 zł ulgowy do nabycia: Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51; Cafe Księgarnia Vademecum, ul. Świętojańska 5. Rezerwacje od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00, tel. 58 664 73 77 oraz impresariat@ckgdynia.pl. 

ikona