1034 (634) 2012-01-13 - 2012-01-19

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- do 15.01.2012 r. - wystawa „X Wojewódzkiego Konkursu na Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową". Konkurs jest organizowany przez szkołę Podstawową nr 29 w Gdyni;
- do 15.01.2012 r. - Wystawa „Na styku morza i lądu. O dziejach Gdyni w fotografii" (bilety);
- do 29.01.2012 r.- Wystawa „Sport w Grafice";
- do 29.12.2012 r. - wystawa „Ginące zawody" („Domek Abrahama", ul. Starowiejska 30).
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele, bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej informacji: www.muzeumgdynia.pl.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza do obejrzenia wystawy pn. „Pastorałka" (florystyka). Autorkami prac są uczestniczki zajęć hobbystycznych „Żyj z pasją". Prace wykonane z materiałów ekologicznych nawiązują do Świąt Bożego Narodzenia - wianek adwentowy wykonany z gałązek zimozielonych, podłaźniczka (symbol dostatku), wianki z orzechów, szyszek i żołędzi, kompozycje na stojakach, choinki, Mikołaje, anioły oraz obrazki o zimowej tematyce i wiersze zdobione roślinami. Zajęcia z florystyki prowadzi art. plastyk Krystyna Żelewska - Mirska. Odbywają się w ramach programu Gdynia 55 + (program współfinansowany przez Miasto, którego partnerem jest YMCA Gdynia).
Wystawę można zwiedzać do 18 stycznia 2012 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 - 19.30.
***
W Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni oglądać można wystawę 3p/Gdynia design exhibition, pomorski potencjał projektowy. Wystawa otwarta do 15 stycznia 2012 r. Więcej informacji na stronie internetowej: centrumdesignu.gdynia.pl.
***
Stocznia Kultury w Gdyni, ul. Waszyngtona 1 (Klub Filmowy), zaprasza na wystawę „Ich troje". Swoje prace prezentują: Karolina, Wiesława i Zygmunt Pałaszowie.
Wystawa czynna do 31 stycznia 2012 r.
***
Do 25 stycznia 2012 r. w kawiarni Caffe Anioł przy ul. Kilińskiego w Gdyni oglądać można wystawę zdjęć Ewy Lesner - „Sudan mi bliski".
Ewa Lesner - archeolog, podróżnik. Uczestniczyła w misjach archeologicznych w Izraelu i Sudanie. Przez kilka lat pracowała w Egipcie jako przewodnik. Jej pasją jest fotografia.
Wstęp wolny.
***
Klubu Marynarki Wojennej „Riwiera" zaprasza na wystawę pasteli Marka Andały pt. „Zwykłe miejsca". Prace artysty oglądać będzie można w Małej Galerii im. Admirała floty Andrzeja Karwety do 6 lutego.
Wstęp wolny.
Marek Andała - Absolwent PLSP w Supraślu (1977). Studia - Instytut Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Studiował malarstwo w pracowniach profesorów Andrzeja Kołodziejka, Jana Popka i Ryszarda Winiarskiego oraz grafikę w pracowni Maksymiliana Snocha. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Ryszarda Lisa w 1984 r. Członek ZPAP, współzałożyciel Stowarzyszenia Pastelistów Polskich z siedzibą w Nowym Sączu oraz Kazimierskiej Konfraterni Sztuki w Kazimierzu Dolnym n/Wisłą. Brał udział w ponad 100 środowiskowych, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, wystawach, oraz przeglądach rysunku i malarstwa.
***
Galeria Towarzystwa Miłośników Gdyni przy ul. Władysława IV 51 w dniu 17 stycznia o godz. 18.00 zaprasza na wernisaż wystawy grupy artystów „Pasjonaci" z Rumi, stowarzyszonych przy Rumskiej Pracowni Malarskiej „Akt".
***
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do oglądania wystawy „Świat wokół nas" - prezentującej prace plastyczne podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1 w Gdyni. Wernisaż wystawy 16 stycznia br. (poniedziałek) o godz. 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii nr 1, ul. Boisko 6, Obłuże.
Wystawa prezentowana będzie do 28 lutego br. w godzinach otwarcia biblioteki. 

ikona