1037 (637) 2012-02-03 - 2012-02-09

Sztorm Roku 2011 - głosujmy na gdynian!

Tylko do 4 lutego 2012 r. można głosować na gdyńskie kandydatury w 7. plebiscycie Sztorm Roku 2011 organizowanym przez Gazetę Wyborczą Trójmiasto. Dziennikarze Gazety wybrali artystów, instytucje oraz wydarzenia, które wywołały największe poruszenie w trójmiejskim życiu kulturalnym. Ostateczna decyzja kto otrzyma nagrodę jest jednak w rękach czytelników, którzy mogą głosować za pomocą kuponów drukowanych w Gazecie Wyborczej Trójmiasto lub SMS-ów.
Z Gdyni zostali nominowani:
- w kategorii film i multimedia - Bartosz Mikołajczyk
SMS Sztorm.17
Operator filmowy, za zdjęcia do filmu „Heniek", który w 2011r. robił prawdziwą furorę na wielu festiwalach oraz za kilka teledysków zdobywających laury (m.in. festiwalu Yach Film) przygotowywanych z grupami Esy Floresy i Caramba;
- w kategorii sztuki plastyczne - Paweł Dobrzycki
SMS Sztorm.13
za barwną i monumentalną scenografię oraz reżyserię świateł do musicalu „Shrek" w reżyserii Macieja Korwina w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Ruchome 5-metrowe drzewa, budzący grozę zamek i pokaźnych rozmiarów smoczyca to trudna do ogarnięcia materia. Dobrzycki udowodnił, że pomimo niedużych nakładów finansowych i braku zaawansowanej technologii polski teatr jest wstanie przenieść widza w tajemniczy i zaskakujący świat baśni, a napędzana (tylko!) siłą ludzkich mięśni scenografia jest w stanie perfekcyjnie poruszać się po scenie.
- w kategorii organizator - Michał Chaciński
SMS Sztorm.20
za koncepcje programowe dwóch ważnych trójmiejskich imprez: Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i gdańskiego All About Freedom (przy tym festiwalu współpracował z Arturem Liebhartem). W przypadku pierwszej z tych imprez dokonał niemal rewolucji programowej, odświeżając gdyński festiwal, w przypadku drugiej - pokazał trójmiejskiej publiczności kilka filmów, których w innych okolicznościach jeszcze długo nie miałaby szansy obejrzeć.
Jak głosować?
Gazeta drukuje kupony do 4 lutego. Można również głosować na swojego faworyta w plebiscycie wysyłając SMS z kodem przypisanym nominowanemu artyście lub organizatorowi na numer 71466 (np. Sztorm.99). Cena SMS-a 1 zł netto + VAT - 1,23 zł brutto.
Można wysłać dowolną ilość SMS-ów, każdy z nich policzony zostanie jako jeden głos. SMS-ami można głosować do 5 lutego 2012 r. do godz. 23.59.
Do nagrody nominowany został także Festiwal Open'er - najważniejsza polska impreza muzyczna obchodziła w minionym roku jubileusz dziesięciolecia. Krok w kierunku poszerzenia formuły, czyli zaproszenie gwiazdy pop - Prince'a, za sposób, w jaki wielu muzyków (m.in. formacje Pulp i Foals) poradziło sobie z fatalnymi warunkami meteorologicznymi, a także konsekwentne uczenie się na organizacyjnych niedociągnięciach z poprzednich lat.