UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
1038 (638) 2012-02-10 - 2012-02-16

Wszystkie żagle prowadzą do Gdyni

Czy można wyobrazić sobie coś piękniejszego niż chwytający wiatr żaglowiec pod pełnymi żaglami?
Takich zjawiskowych fotografii nie brakuje na 72 stronach autorskiego albumu Krzysztofa Romańskiego pt. „Wszystkie żagle prowadzą do Gdyni" - opowieści o gdyńskim zlocie największych żaglowców świata The Culture 2011 Tall Ships Regatta. Ponad sto niebanalnych zdjęć pokazuje imprezę przez pryzmat jej najważniejszych momentów i bohaterów - od chwili, gdy pierwsze żaglowce wpływały do Gdyni, poprzez barwną paradę załóg ulicami miasta, imponujący „las masztów" w porcie, aż po przepiękną paradę wszystkich jednostek pod pełnymi żaglami na morzu.
Dopełnieniem fotografii jest warstwa słowna (w polskiej i angielskiej wersji językowej) - nie tylko komentująca zdjęcia, ale też zawierająca szereg opisów, ciekawostek, faktów i anegdot.
Album opatrzony został słowem wstępnym Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz Ernesta Zozunia, który jako korespondent Programu Trzeciego Polskiego Radia płynął w regatach z fińskiego Turku do Gdyni, a potem relacjonował zlot żaglowców.
Album ukazał się nakładem oficyny wydawniczej High Limit.
Uroczysta promocja i „wodowanie" albumu odbędzie się w siedzibie Muzeum Miasta Gdyni przy ul. Zawiszy Czarnego 1, w poniedziałek 13 lutego o godz. 17.30.
Wstęp wolny.

Okładka książki