1040 (640) 2012-02-24 - 2012-03-01

Koncert dla Gdyni

W niedzielę, 26 lutego 2012 r. w cyklu Koncerty w Muzeum Miasta Gdyni odbędzie się koncert zatytułowany „Niech żyje Gdynia". Początek o godz. 12.00.

Urodziny miasta są wspaniałą okazją do przedstawienia artystów związanych z Gdynią i Teatrem Muzycznym.

Wystąpią - Ryszard Minkiewicz - tenor, artysta o światowej sławie wraz z gdynianką Aleksandrą Bieg - Piaseczną - pianistką, obdarzoną wielką wyobraźnią muzyczną. W Teatrze Muzycznym w Gdyni przygotowywali młodych adeptów sztuki musicalowej. Wielu z nich odnosi dzisiaj sukcesy nie tylko na polskich scenach. Aleksandra Bieg - Piaseczna i Ryszard Minkiewicz związani są obecnie z Akademią Muzyczną w Gdańsku. Ryszard Minkiewicz jest dziekanem Wydziału Wokalno - Aktorskiego i inspiratorem wielu interesujących akademickich spektakli i koncertów.

Teatr Muzyczny w Gdyni może chwalić się artystami, którzy tworzą niezapomniane kreacje i są kochani przez publiczność.
Tomasz Więcek - baryton i Jerzy Michalski - tenor, soliści Teatru Muzycznego przedstawią na koncercie popisowy program podkreślający ich możliwości wokalne i aktorskie. Tancerze - Urszula Bańka i Jarosław Rzepiak zatańczą walca, tango i foxtrota. Podziwiać będziemy kunszt taneczny i ciekawą choreografię.

Podczas koncertu wystąpi także artysta z Mołdawii, Dumitru Harea, grający na Fletni Pana. Piękne brzmienie instrumentu i program będzą dopełnieniem spotkania z gdyńskimi artystami. Koncert poprowadzi Barbara Żurowska - Sutt.

Koncerty w Muzeum Miasta Gdyni są dofinansowane przez Miasto Gdynia.