1040 (640) 2012-02-24 - 2012-03-01

Warto przyjść do „TEA-TRALNEJ”

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, ul. Bema 26, www.tea-tralna.pl, tel: 666 553 553:

25.02.2012 r. godz. 22.02 z cyklu „TEA-TRALNA NOCĄ czyli klubowo na scenie teatru". Co tydzień Teatralna gości DJ-i oraz muzyków tworzących przeróżne odmiany klubowych dźwięków. Przywołuje dawne kawiarniane tradycje podane w nowoczesnym klubowym stylu. Wstęp wolny.

26.02.2012 r. godz. 10.00 z cyklu „Teatralny poranek dla dzieci" Teatr KLAPA „ZŁOTA RYBKA". Koperek i Kminek choć są przyjaciółmi, bardzo się ze sobą kłócą. Czasami są to kłótnie na żarty, czasem jednak na serio. Tak jest tym razem, w dodatku mali widzowie czekają na rozpoczęcie spektaklu o „Złotej Rybce". Gdy Koperek i Kminek dochodzą w końcu do porozumienia i chcą wspólnie rozpocząć bajkę okazuje się że pojawiają się problemy z obsadą tytułowej roli. Koperek i Kminek też chętnie znaleźliby się w tej roli... Wstęp 10 zł.

27.02.2012 r. godz. 20.30 z cyklu „Muzyka w teatrze" For Friends - jazz, Latino, chillout. For Friends to wywodzący się z Trójmiasta zespół, w którego skład wchodzą instrumentaliści zafascynowani jazzem, muzyką latynoską oraz chilloutem. Na twórczości grupy trwały ślad pozostawili tacy artyści, jak Miles Davis, Herbie Hancock czy Al Di Meola. Obecny skład tworzą: Adam Skrzypczyk - gitara, Mariusz Światek - saksofon, Jacek Zieliński - bas i Marcin Ciesielski perkusja.
Wstęp 10 zł.

28.02.2012 r. godz. 20.00 z cyklu „KINO W TEATRZE". Bliza zaprasza na film „Gdynia na dużym ekranie". Kwartalnik Artystyczny Bliza, Gdyńska Szkoła Filmowa, Epoka TV oraz klub Tea-tralna zapraszają na cykl spotkań, którego celem jest prezentacja mało znanych i niepublikowanych dotąd archiwalnych materiałów filmowych, kronik oraz fragmentów filmów dokumentalnych i fabularnych związanych z historią Gdyni. Pierwsze spotkanie zatytułowane „Gdynia filmowa" poświęcone jest historii związków miasta z kinematografią polską od czasów dwudziestolecia międzywojennego do współczesności. Wieczór poprowadzi autor projektu - dziennikarz, reżyser, scenarzysta - Marcin Borchardt (Gdyńska Szkoła Filmowa) wraz z filmoznawcą dr Krzysztofem Kornackim (Uniwersytet Gdański, Gdyńska Szkoła Filmowa). Ilustracją spotkania będą fragmenty kilkunastu filmów fabularnych (m.in. „Rapsodia Bałtyku" w reżyserii Leopolda Buczkowskiego z 1935, „Sygnały" Józefa Lejtesa z 1938, „Judeł gra na skrzypcach" Józefa Greena i Jana Nowiny-Przybylskiego z 1936), filmów dokumentalnych oraz zachowanych przedwojennych kronik Polskiej Agencji Telegraficznej.

Wstęp 5 zł/Kwartalnik Artystyczny Bliza.

ikona