1042 (642) 2012-03-09 - 2012-03-15

4 medale Galeonu na Mistrzostwach Estonii w judo

Duży sukces odniosła skromna, bo siedmioosobowa ekipa Galeonu Gdynia w bardzo silnie obsadzonym turnieju judo „Tallin Judo Cup 2012" w Tallinie w dniach 25 - 26.02.2012 r. na starcie , którego stanęło 900 zawodników z 80 klubów z Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy, Finlandii, Szwecji, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Serbii oraz Rosji, głównie z okręgu Sankt Petersburga oraz okręgu Moskiewskiego. Znakomitą formę wykazał Arkadiusz Matlakowski wygrywając kategorię do 90 kg rozstrzygając wszystkie swoje pojedynki przed czasem . Na drugim miejscu podium uplasował się Szymon Jasiński startujący w kategorii do 60 kg odnosząc cenny sukces pokonując w półfinale reprezentanta Rosji z ekipy Nadziei Olimpijskich Nikitę Zołotova. Bardzo dobrą dyspozycją wykazał się również Mieszko Półgrabski startujący w kategorii do 73 kg pokonując wszystkich przeciwników w drodze do finału przez tzw. „ippon". Cieszy też postawa najmłodszego zawodnika w ekipie Galeonu Tomasza Zielskiego (12 lat), który uległ tylko zawodnikowi Rosji i ostatecznie uplasował się na 3 pozycji .
Gratulacje dla zawodników Galeonu oraz ich trenera Andrzeja Jasińskiego.