1042 (642) 2012-03-09 - 2012-03-15

Gwiazdy Globaltiki

Znamy pierwszych artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznego GLOBALTICA World Cultures Festival w Gdyni. To członkowie projektu Blindnote. Festiwal w malowniczej przestrzeni Parku Kolibki potrwa aż sześć dni, od 24 do 29 lipca 2012 r.!
Członkowie projektu muzycznego Blindnote to czołowi artyści sceny muzyki world, specjalizujący się w grze na tradycyjnych instrumentach. Koncert Blindnote jest kulturoznawczą wyprawą po odległych lądach, gdzie wspólnie brzmią dźwięki z Ameryki Południowej, Afryki, Bliskiego Wschodu i Europy. Co ciekawe, przez część występu, który odbędzie się w zamkniętej sali koncertowej, zarówno muzycy, jak i publiczność pogrążeni będą w całkowitych ciemnościach. Artyści wspierają europejską organizację Light for the World, zajmującą się poprawą warunków życia osób niewidzących i niedowidzących oraz dotkniętych innymi niepełnosprawnościami w krajach rozwijających się, głównie w Afryce.
Oprócz głównej części koncertowej, która tradycyjnie odbędzie się w ostatni weekend lipca, organizatorzy przygotowali wiele dodatkowych atrakcji - warsztaty, dyskusje i wystawy oraz cieszący się dużym powodzeniem cykl filmowy Cinema Globaltica.
Wkrótce poznamy kolejnych artystów, którzy wystąpią na tegorocznym festiwalu.  

ikona