1042 (642) 2012-03-09 - 2012-03-15

Parkrun Gdynia – na weekend

W każdą sobotę na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni odbywa się impreza pod hasłem „Parkun Gdynia" - czyli wspólne bieganie na dystansie 5 km.
Początek o godz. 9.00 rano.
Biegi otwarte są dla każdego, niezależnie od płci, wieku czy też stopnia zaawansowania.
Trasę można przebiec lub przebiec i przejść, jeżeli nie pozwala na to kondycja. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest dokonanie rejestracji na stronie biegu pod adresem www.parkrun.pl/gdynia, wydrukowanie nadanego kodu kreskowego i przyniesienie go na bieg. Uczestnicy zbierają się o godzinie 8.45 naprzeciw restauracji Del Mar na Bulwarze.
W momencie rejestracji, każdemu z uczestników parkrun, tworzony jest indywidualny profil w systemie on-line, w ramach którego gromadzone są jego kolejne rezultaty oraz dokonywane analizy wyników. Uzyskane przez siebie rezultaty uczestnicy otrzymują drogą mailową, a swoje wyniki mogą również obejrzeć i porównać w internecie na stronie www.parkrun.pl/gdynia.
Parkun to inicjatywa stworzona w celu zachęcenia, poprzez amatorskie bieganie, jak największej liczby osób do czynnego uprawiania sportu oraz prowadzenia aktywnego trybu życia. Parkun to dobra okazja do bezpłatnego biegania, uzupełnienia treningu lub po prostu podniesienia swojej kondycji fizycznej.
Biegi parkrun organizowane są przez Stowarzyszenie parkrun Polska.