1043 (643) 2012-03-16 - 2012-03-22

Gdynia w fotografii - tradycyjnie i nowocześnie

Jury w składzie Witold Węgrzyn, Maciej Kosycarz, Anna Białek oraz Dorota Nelke wyłoniło laureatów piątej edycji konkursu „Gdynia - tradycyjnie nowoczesna".
W kategorii PROFESJONALISTA jury przyznało dwa równorzędne wyróżnienia Bartłomiejowi Ponikiewskiemu za dwa zdjęcia z cyklu „Architektura Gdyni" oraz Dominikowi Jagodzińskiemu za zdjęcia „Gdynia 2" i „Gdynia 3".
W kategorii AMATOR jury postanowiło nie przyznawać pierwszej nagrody. Dwie równorzędne drugie nagrody przyznano Adamowi Borkowskiemu za zdjęcie „Schody do morza" oraz Pawłowi Matuszewskiemu za trzy zdjęcia z cyklu „80-lecie Chóru Męskiego DZWON KASZUBSKI". Dwie równorzędne trzecie nagrody otrzymują Robert Leśniewski za zdjęcie z cyklu „Gdyńskie impresje" oraz Agnieszka Janczyk za zdjęcie „Molo". Przyznano także jedno wyróżnienie Grzegorzowi Cezaremu Skwarlińskiemu za zdjęcie „Teatralne lustro - odsłona trzecia".
Prace oglądać można w Galerii Ratusz na I piętrze Urzędu Miasta (al. Marsz. Piłsudskiego 52/54). Wystawa obejmuje zdjęcia nagrodzone i wyróżnione w konkursie oraz wybrane spośród nadesłanych prac przez jury konkursu. Prezentowana jest do 4 kwietnia br. od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00. 

ikona