1043 (643) 2012-03-16 - 2012-03-22

Koncert DAGADANA w Uchu

DAGADANA polsko-ukraińskie trio25.03.2012 r. o godz. 19.30 w Klubie Muzycznym Ucho (ul. św. Piotra 2) rozpocznie się koncert DAGADANA, który promować będzie nowy album „Dlaczego nie".

DAGADANA czyli polsko- ukraińskie trio, które tworzą Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska oraz Mikołaj Pospieszalski.
Album „Dlaczego nie" to duże przedsięwzięcie organizacyjne i koncepcyjne.

W nagraniach uczestniczyli liczni goście z Polski m.in. Mirosław Baka, Mateusz Pospieszalski, Mateusz Smoczyński, Kapela ze Wsi Warszawa a także z pustynnej części Maroka- Hmad ait Ibrahim. Oprócz tekstów ludowych i autorskich „Dlaczego nie" ukazuje współpracę DAGADANA z Sofiją Andruchowycz oraz Janem Gabrielem Szutkowskim. Nowy album został już zauważony w Polsce (nominacja do Fryderyków 2012) a także w Wielkiej Brytanii, gdzie uplasował się na ósmym miejscu w rankingu TOP 20 Best World Music albums of 2011 prestiżowego portalu www.WorldMusic.co.uk.

Wszystkich tych którzy wybierają się na koncert zachęcamy do zabrania z domów instrumentów muzycznych a już szczególnie zabawek, które wydobywają dźwięki. Na koncertach DAGADANA publiczność jako orkiestra stała się wizytówką zespołu.
Partnerami Wydawnictwa i trasy koncertowej „Dlaczego nie" są Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Europejski Stadion Kultury, Narodowe Centrum Kultury. Patronat medialny objęło Culture.pl i CJG.

Bilety: przedsprzedaż - 20 zł, w dniu koncertu - 30 zł.