1043 (643) 2012-03-16 - 2012-03-22

Warto przyjść do „TEA-TRALNEJ”

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, ul. Bema 26, www.tea-tralna.pl, tel. 666 553 553:
17.03.2012 r. godz. 22.02 z cyklu „OBRAZ W TEATRZE" wernisaż: Patrycja Podkościelny „Z szuflady".
Patrycja Podkościelny (ur. 1988), absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Gdyni, obecnie studentka III roku Grafiki ASP w Gdańsku. Na co dzień zajmuje się ilustracją, ale tylko garstka ludzi wie, że wcześniej w jej życiu była głównie fotografia. Mija 10 lat odkąd pierwszy raz wzięła do ręki aparat, więc to dobra okazja aby w końcu pokazać co jest na rzeczy. Podczas wernisażu, a następnie po do spędzenia sobotniej muzycznej nocy w teatrze, zachęcać będzie kolektyw DJ-ski. A zaraz po „TEA-TRALNA NOCĄ". Nowy cykl, w którym gościmy DJ-ów oraz muzyków tworzących przeróżne odmiany klubowych dźwięków. Wstęp wolny.
18.03.2012 r. godz. 11.00 z cyklu „TEATRALNY PORANEK DLA DZIECI" Teatr KLAPA „JAK PAWEŁ I GAWEŁ". Koperek i Kminek przedstawią najmłodszym historię dwóch zwaśnionych sąsiadów. Paweł i Gaweł w jednym stali domu. Paweł na górze, a Gaweł na dole... Jak zwykle Koperek i Kminek wprowadzają wiele zamieszania, które jeszcze bardziej komplikuje sytuację. Jaki będzie finał bajki...? Wstęp 10 zł.
18.03.2012r. godz. 20.00 z cyklu „GDYNIA BOOK CLUB" „W poszukiwaniu szczęścia" - spotkanie z psychologią pozytywną. Odbędzie się w ramach gdyńskiej edycji Festiwalu PROGRESSteron.
Gościem specjalnym spotkania będzie dr Marlena Kossakowska ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, specjalizująca się w psychologii klinicznej i psychologii pozytywnej. Rozmowę poprowadzi Anna Świtajska z wydawnictwa Smak Słowa.
Książka „Szczęście" to niezwykle ciekawe kompendium wiedzy na temat dobrostanu psychicznego. Najbardziej aktualna i najlepiej napisana książka o szczęściu w języku polskim. „Jeśli wydaje nam się, że o szczęściu, przynajmniej własnym, wiemy już wszystko, powinniśmy sięgnąć po tę książkę, żeby się przekonać, jak niewiele wiemy. Wstęp wolny.
20.03.2012 r. godz. 20.00 z cyklu „GDYNIA BOOK CLUB" Adam Wiedemann „Odpowiadanie" - spotkanie autorskie.
Pod skromnym z pozoru tytułem „Odpowiadania" kryje się bogaty repertuar kuriozów literackich. Książka obfituje w liczne rozrywki, artystyczne kolaboracje i persyflaże. Wiedemann, poza samym sobą, umieszcza w swojej twórczości legendarne postaci życia literackiego, kota Irinę, pisarza Jarosława Klajnberga, feministkę Kingę Dunin, emigranta politycznego Janusza Rudnickiego, kreatora kultury Henryka Berezę i znanego dowcipnisia Gustawa Holoubka. Wszystko to napisane pod prąd współczesnych tendencji, ciekawie i bez zadęcia.
Wstęp wolny. 

ikona