1045 (645) 2012-03-30 - 2012-04-05

Minimistrzostwa Europy po raz kolejny w Gdyni

21 kwietnia 2012 r. wystartuje w Gdyni turniej piłkarski dla dzieci w wieku 7-11 lat - Deichmann Minimistrzostwa Europy - Eliminacje Gdyńskie.
Turniej odbywa się już od 2008 roku a inicjatorem jest Stowarzyszenie Kochamy Sport. W tym roku partnerem rozgrywek został Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Do udziału w zabawie zaproszonych zostało ponad 400 dzieci. Rozgrywki zostały stworzone z myślą o wszystkich dzieciach, które czerpią radość z gry w futbol niezależnie od tego czy grają tylko na podwórkach, osiedlowych boiskach, czy w szkółkach i klubach. Zabawa utrzymana jest w konwencji Mistrzostw Europy - każda zgłoszona drużyna przed rozpoczęciem zawodów wybiera nazwę kraju, pod którego szyldem chciałaby zagrać, a następnie od organizatora otrzymuje stroje turniejowe nawiązujące kolorystyką do barw narodowych wybranego państwa. Każdy uczestnik otrzyma dyplom i medal, a zwycięzcy turnieju mają szansę na atrakcyjne nagrody - obejrzą na żywo mecze dwóch, wielkich europejskich zespołów: BORUSSII DORTMUND oraz FC BARCELONA. Dodatkowo szansę na specjalną nagrodę mają 2 drużyny wylosowane spośród wszystkich uczestników Minimistrzostw Europy. W tym roku na szczęśliwców czeka wycieczka na mecze: AJ AUXERRE oraz ANDERLECHT BRUKSELA.
Eliminacje gdyńskie potrwają 8 tygodni. Każda z drużyn rozegra minimum 18 spotkań. Stawką rozgrywek podzielonych na dwie kategorie wiekowe jest wyjazd na Finał Finałów do Trzebnicy gdzie spotkają się najlepsze drużyny z całej Polski i zawalczą o główne nagrody turnieju.
Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie www.kochamsport.pl, pod numerem infolinii 607 737 770 oraz u koordynatora rozgrywek gdyńskich Karola Złonkiewicza, tel. 608 845 235.