1045 (645) 2012-03-30 - 2012-04-05

Start projektu „Integracyjne uprawianie turystyki”

1 kwietnia 2012 r. startują integracyjne wycieczki turystyczne.
Trasa przebiegać będzie nowo oznakowanym odcinkiem wiodącym gdyńskim skrajem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego: od przystanku ZKM „Kolibki" do wieży telefonii komórkowej w Kolibkach i dalej do końca żółtego szlaku przy ul. Wielkopolskiej (przystanek ZKM „Lidzka"). Będzie możliwość kontynuacji wycieczki. Z przystanku ZKM „Lidzka" udamy się trolejbusem 24 do pętli „Dąbrowa Miętowa", skąd czarnym szlakiem dojdziemy na górę Donas. Powrót żółtym szlakiem do ul. Rdestowej (przystanek ZKM „Giełda Towarowa") z możliwością indywidualnego odejścia czarnym szlakiem do pętli „Dąbrowa Miętowa".
Trudność trasy jest dostosowana do możliwości osób mniej sprawnych. Będzie możliwość wejścia na platformę widokową zarówno w Kolibkach, jak i na górze Donas (także dla osób niepełnosprawnych z asekuracją).
Zbiórka uczestników: na przystanku ZKM „Kolibki" w Gdyni o godz. 10.00.
Planowana długość trasy etapu I: 3,5 km Zakończenie etapu I: na przystanku ZKM „Lidzka" około godz. 13.00. Planowana długość trasy etapu II: 3,5 km.
Zakończenie etapu II: na przystanku ZKM „Giełda Towarowa", ul. Rdestowa około godz. 16.00.
Należy zapoznać się z regulaminem wycieczki i Kartą Turysty PTTK.
Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - Pomorska Rada Turystyki Osób Niepełnosprawnych, Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Gdańskiego. Partner: Centrum Integracja w Gdyni.
Koordynator projektu: Adrianna Kapińska, e-mail: a.karpinska@nzsug.pl, tel. 695 538 325.