1045 (645) 2012-03-30 - 2012-04-05

Wiosenne warsztaty - Gdynia Bit Północy

W dniach 21-22 kwietnia 2012 r. odbędą sie warsztaty taneczne, które będą wstępem do trzeciej edycji projektu Gdynia Bit Północy i konkursu tańca The One. Zajęcia prowadzić będzie znana i uznana na świecie tancerka i choreograf z Francji o pseudonimie artystycznym SWEET. Kolejne warsztaty, prowadzone przez choreografa z Wielkiej Brytanii, odbędą się w maju 2012 r. Natomiast w listopadzie 2012 r. nastąpi wielki trzydniowy finał konkursu tańca Gdynia Bit Północy.

Odbędzie się on w Teatrze Muzycznym w Gdyni a patronat nad imprezą objął prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.
Warto dodać, że konkurs tańca powstał dzięki inicjatywie gdyńskiego Studia Tańca Smooth Moves Unique w listopadzie 2009 roku. W pierwszej edycji konkursu startowało 200 tancerzy z całego kraju. Natomiast w drugiej było ich aż 400.

Uczestnicy tanecznych rywalizacji biorą udział w warsztatach tanecznych, które prowadzą instruktorzy z różnych części świata m.in. znany choreograf z Nowego Jorku Jermain Brown. Warsztaty poprzedzają kolejne edycje konkursu, którego główną nagrodą jest tygodniowy pobyt w Nowym Jorku w Broadway Dance Center.

Więcej informacji na stronie internetowj: www.bitpolnocy.pl.