Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

1045 (645) 2012-03-30 - 2012-04-05

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- do 29 kwietnia 2012 r. - „Chcemy być nowocześni. Polski design 1955-1968" z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie;
- do 29.12.2012 roku - wystawa „Ginące zawody" („Domek Abrahama", ul. Starowiejska 30).
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele, bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej informacji: www.muzeumgdynia.pl.
***
Do 4 kwietnia w Galerii Ratusz w gdyńskim magistracie (al. Marsz. Piłsudskiego 52/54, I piętro) oglądać można plon piątej edycji konkursu fotograficznego „Gdynia - tradycyjnie nowoczesna". Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Jednocześnie w Galerii Ratusz prezentowana jest wystawa Przemka Napory „Moja Azja". Pasją autora, absolwenta Uniwersytetu Gdańskiego, są podróże i fotografia, którymi zajmuje się od kilku lat. Celem jego wypraw są głównie kraje arabskie oraz Azja Południowo-Wschodnia.
Prezentowane zdjęcia pochodzą z ubiegłorocznej podróży do krajów Półwyspu Malajskiego - Singapuru, Malezji i Tajlandii.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza do swojej Galerii do zwiedzania wystawy pn. „Portrety, Natura, Nowoczesność - czyli piękno w różnych odsłonach". Prace zostały wykonane podczas warsztatów fotograficznych, które odbyły się w ramach projektu „Rewitalizacja dzielnicy Opata Hackiego i Zamenhofa". Motto towarzyszące uczestnikom „Nie każdy może być wielkim artystą, ale wielki artysta może objawić się w każdym". Dzięki warsztatom każdy uczestnik odkrywał życie, płynącą w nim radość oraz mądrość. Dla niektórych fotografia, będąca uchwyceniem momentu w nieprzemijalnej formie, stała się główną pasją. Obecnie Fundacja Zmian Społecznych „Kreatywni" zajmuje się promocją jednej z młodych uczestniczek warsztatów - Patrycją Ptak, dla której, w ramach swojej działalności, próbuje zebrać fundusze na pierwszy aparat.
Ekspozycję można zwiedzać do 18 kwietnia 2012 r. od poniedziałku do piątku w godz. od godz. 8.30 do 19.30.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę rysunku, malarstwa i tkaniny unikatowej Haliny i Mariana Steców „Szkice helskie" do lokalu artystycznego Tygiel przy ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV). Prace oglądać można do 11 kwietnia 2012 r.
Wystawa dofinansowana przez Miasto Gdynia. www.eraartprofile.pl.
***
Kawiarnia Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) oraz Anna Maciejko zapraszają na wystawę obrazów „Kobiety, Kwiaty, Krajobrazy" trwającą do 14 kwietnia 2012 r. Obrazy kobiet inspirowane stylem strojów XIX wieku wśród kwiatów niecodziennie pięknych w rodzimym krajobrazie. Wstęp wolny.
***
„Opowieści z Polskiej 1 - polskie Transatlantyki" to unikalna wystawa pokazująca legendę polskich transatlantyków, które od lat 30. XX wieku stanowiły dumę naszej floty - można ją oglądać do 2 kwietnia 2012 r. w Centrum GEMINI przy ul. Waszyngtona 21. Autorami tablic są: Tatiana Baczyńska, Lech Trawicki, Krzysztof Godlewski i Maria Zrzelska.
***
Klub MW „Riwiera" (ul. Zawiszy Czarnego 1, Gdynia) zaprasza na wystawę malarstwa Agaty Grendowicz. „Kobieta malowana tęczą" to tytuł wystawy malarstwa autorstwa przedstawicielki młodego pokolenia. Prace Agaty Grendowicz są inspirowane malarstwem Gustawa Klimta oraz Tamary Łempickiej. „Kobieta malowana tęczą" będzie trzecią indywidualną wystawą artystki.
Wystawa otwarta do 2 kwietnia 2012 r.
Wstęp wolny. Więcej informacji na: www.klubriwiera.mw.mil.pl.
***
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza:
- do oglądania wystawy malarstwa „Artystyczny misz-masz" prezentującej prace plastyczne uczniów Szkoły Podstawowej nr 17 im. Józefa Unruga w Gdyni. Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 3, ul. Morska 113, Grabówek. Wystawa prezentowana do 15 kwietnia 2012 r.;
- na wystawę „Gdyńskie dzielnice biedy. Stara Warszawa, Meksyk, Pekin i inne", na której prezentowane są archiwalne zdjęcia Gdyni z Muzeum Miasta Gdyni, Archiwum Państwowego w Gdańsku Oddział w Gdyni, Narodowego Archiwum Cyfrowego i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdyni. Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni Filia nr 18, ul. Kartuska 20, Chylonia.
Wstęp wolny.
Wystawę można zwiedzać do 13 kwietnia 2012 r. w godzinach otwarcia biblioteki.
***
Koło Plastyków im. prof. W. Szczeblewskiego zaprasza do siedziby TMG ul. Władysława IV 51 do obejrzenia wystawy malarstwa Wiesławy Pałasz pt. „Niebieski".
Wystawę można oglądać w godz. otwarcia biura TMG tj. pon. środa i piątek w godz. 11.00 - 15.00 we wtorek i czwartek w godz. 13.00 - 17.00 do 10 kwietnia 2012 r.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa na tkaninie Bernadety Wdzięcznej „CYMELIA" do galerii „PROFILE" w Gdyni, ul. Wojewódzka 7 (Wzgórze Św. Maksymiliana) w dniach od 26.03 do 12.04.2012 r.
Bernadeta Wdzięczna - malarka, portrecistka, mieszkanka Stargardu, od kilku lat mieszka i tworzy również w Berlinie. Uprawia malarstwo portretowe w technice olejnej i pasteli. Stworzyła unikatową technikę malowania na tkaninie i z jej reliefowym użyciem. Jej prace znajdują się w zbiorach państwowych i kolekcjach osób prywatnych w kraju i za granicą. Wystawa z cyklu „Zbliżenia - Gdynia kulturalna 2012" została dofinansowana przez Gminę Gdynia. Strona internetowa: www.eraartprofile.pl, tel. 58 622 33 11, 696 023 935.
***
Księgarnia „RÓŻA WIATRÓW", ul. Starowiejska 35, zaprasza na wystawę początkującego artysty. Prace Łukasza Turzyńskiego prezentowane będą do 7 kwietnia 2012 r. Młody zdolny człowiek nie skończył żadnej szkoły plastycznej. Jego prace świadczą jednak o niebywałym talencie.
***
Do 19 kwietnia 2012 r. w Miejskiej Informacji w Gdyni (ul. 10 Lutego 24) oglądać można wystawę fotografii „Gdynia Sportowa - 15 lat Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji". Zdjęcia ukazują różne aspekty działalności GOSiR-u, który został powołany w 1997 r. nowoczesne obiekty Gdyńskiego Forum Sportu, cieszące się dużą popularnością miejskie imprezy sportowe i turystyczne oraz odnoszące sukcesy gdyńskie kluby sportowe. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00, w soboty w godz. 9.00 - 15.00.