1046 (646) 2012-04-06 - 2012-04-12

Laureaci urodzinowego konkursu

Dobiegła końca VII edycja międzyszkolnych obchodów kolejnych - 86 urodzin Gdyni. Uroczystość podsumowująca projekt edukacyjny odbyła się 22 marca w gdyńskim VI LO. Zwycięzcy siedmiu konkursów otrzymali dyplomy i nagrody. Oto zwycięzcy i wyróżnieni uczniowie gdyńskich szkół:
Konkurs wiedzy o Gdyni:
1. Wojciech Labuda - III LO, 2. Krzysztof Wciórka - II LO, 3. Janusz Jakubczak - II LO, 4. Kamil Pagudis - VI LO, 5. Amadeusz Olejarz - II LO, 6. Karolina Fiutowska - VI LO (ex aequo), 7. Kamila Pyszkowska - VI LO (ex aequo), 8. Monika Butowska - II LO, 9. Przemysław Kleniewski - X LO, 10. Przemysław Składowski - VI LO;
Konkurs fotograficzny:
I miejsce - Klaudia Rudzka - II LO, Patrycja Michalska - V LO;
II miejsce - Łukasz Ostrowski - II LO, Marta Tarnawska - V LO, Martyna Mocek - VI LO;
III miejsce - Anna Wereszczyńska - V LO, Karol Piątkowski - VI LO;
Wyróżnienia: Marta Górecka - V LO, Karolina Jankowska - XIV LO, Zofia Kunicka - V LO, Magdalena Ułanowicz - V LO;
Konkurs plastyczny:
I miejsce - Kalina Śmiarowska - II LO, Maria Ilina - Zespół Szkół Plastycznych;
II miejsce - Kinga Żuchlińska - VI LO, Karol Worzała - Gimnazjum nr 1;
III miejsce - Monika Jasińska - X LO;
Konkurs multimedialny:
I miejsce - Oskar Leszkowicz - X LO, Michał Miziarski - X LO;
II miejsce: Wojciech Bladowski - XIV LO, Arkadiusz Strusiński - XIV LO;
III miejsce - Michał Ochtera - V LO;
Wyrożnienia: Michalina Mischke - Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych, Tomasz Kurowski - Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych, Joanna Zagożdżon - XIII LO;
Konkurs poetycki:
I miejsce - Anna Choroszucha - III LO - Kamienna Góra, Agata Stachewicz - VI LO - Lubię rozkwitające kwiaty ...
II miejsce: Magdalena Stokowska - VI LO - Mała Ojczyzna, Agnieszka Bartosz - VI LO - Moje miasto;
III miejsce - Roman Renusz - Zespół Szkół Budowlanych - Z biegiem dni, z biegiem lat, Monika Dunajska - Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych - Gdzie wieś rybacka dawniej była;
Wyróżnienia: Klaudia Browarczyk - VI LO - Do Gdyni, Aleksandra Kocemba - VI LO - Gdynio, Ty jesteś jak zdrowie, Karolina Opioła - VI LO - Inaczej niż Horacy, Karolina Gwardecka - V LO - Piosenka o mieście z morza i marzeń;
Konkurs poezji śpiewanej:
I miejsce - Żaklina Szumska, Aneta Winiecka, Agata Trojańczyk, Estera Pałucka, Karolina Kulik, Martyna Roksz - Zespół Wokalno-Instrumentalny Zespół Szkół Usługowych;
II miejsce - Aleksandra Jankowska - V LO (śpiew), Jakub Urbaniak - V LO (śpiew i akompaniament własny);
Konkurs recytatorski:
I miejsce - Marcin Piotrkowski - Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych;
II miejsce - Adrianna Fryc - XIV LO, Bogna Gajewska - VI LO;
III miejsce - Agata Mach - Zespół Szkół Administracyjno- Ekonomicznych, Anna Pawlik - Zespół Szkół Administracyjno - Ekonomicznych, Julianna Mikucka - Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych;
Wyrożnienia - Dominika Stenzel - XIV LO, Aleksandra Chrapkowska - II LO, Agata Hinc - III LO.
Międzyszkolny projekt edukacyjny Gdynia moje miasto - okno na świat współorganizowany był przez biblioteki i zespoły humanistyczne przy V i VI Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni, Oddział Pomorski Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, Towarzystwo Miłośników Gdyni.
Patronat honorowy nad projektem edukacyjnym objęła Wiceprezydent Gdyni Ewa Łowkiel.