1046 (646) 2012-04-06 - 2012-04-12

Promocja albumu Janusza Uklejewskiego "Moja Gdynia"

"Moja Gdynia" album Janusza UklejewskiegoWydawnictwo Maszoperia Literacka, Księgarnia Kaszubsko-Pomorska CZEC oraz Caffe Anioł zapraszają na promocję albumu Janusza Uklejewskiego „Moja Gdynia", która odbędzie się 13 kwietnia 2012 r. o godz. 17.30 w Caffe Anioł w Gdyni przy ul. Kilińskiego 6.

Nieżyjący nestor polskiej fotografii - Janusz Uklejewski - znany artysta, fotografik i reportażysta, pochodzący z Grudziądza, a od wielu lat związany z Gdynią. Zmarł 17 lutego 2011 roku w trakcie prac nad tą książką. Kilka miesięcy później jego dzieło zostało ukończone.

Album przedstawia wybór czarno-białych fotografii Gdyni z różnych lat od końca lat czterdziestych do połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Dla wszystkich, którzy pamiętają Gdynię z tego przedziału czasowego, będzie to wspaniała wędrówka po swych wspomnieniach i historii miasta, natomiast ci, którzy urodzili się później, ujrzą Gdynię inną niż dziś. „Inną" nie znaczy ani piękniejszą, ani brzydszą. Po prostu inną, z ciekawym klimatem portowego miasta z cumującym transatlantykiem „Batory", ze stoczniami, dziesiątkami statków, okrętów i żaglowców.

W albumie odnajdziemy także wiele fotografii postaci, które wpisały się w historię Gdyni i Pomorza. Być może na zdjęciach odnajdziemy siebie lub swych bliskich...